infoera s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 203 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 45/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje malé tržby (40 tis. €).
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
- EBITDA marža6,6 %
- ROA (návratnosť aktív)1,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,1 %
- Zadlženosť69 %
- Kapitálová primeranosť31,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.81netIncome: 1 509revenue: 39 628prevNetIncome: 2 990
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 31.49equity: 48 114assets: 152 815
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 68.51equity: 48 114assets: 152 815
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -2.95revenueYoY: 203.04validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.59netMargin: 3.81ebitda: 2 613revenue: 39 628
Altman Z''-Score-0.66Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.62 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.86 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.10 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.48 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.99 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.99 % vs. predchádzajúce 1.99 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 68.51 % vs. predchádzajúce 69.05 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.26× vs. predchádzajúce 0.09×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.81 % vs. predchádzajúca 22.86 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 31.49 % vs. predchádzajúca 30.95 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 39628 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +203 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 203 % na 40 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 31 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 203 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 40 tis. € | 13 tis. € | +203,0 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 4 tis. € | −26,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 3 tis. € | −26,8 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 3 tis. € | −49,5 % |
| Aktíva | 153 tis. € | 150 tis. € | +1,6 % |
| Vlastné imanie | 48 tis. € | 47 tis. € | +3,3 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 2. 2011
- Sídlo
- Hlohovecká 749/119, 92553, Pata
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 3. 2. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie31.5%
- Cudzie zdroje68.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 40 tis. € | 153 tis. € | 48 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 13 tis. € | 150 tis. € | 47 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 5 tis. € | 148 tis. € | 43 tis. € | -53 tis. € | -53 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 6 tis. € | 201 tis. € | 96 tis. € | 585 € | 398 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 12 tis. € | 203 tis. € | 45 tis. € | -4 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 23 tis. € | 209 tis. € | 49 tis. € | -6 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 85 tis. € | 167 tis. € | 56 tis. € | -4 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 36 tis. € | 76 tis. € | 58 tis. € | -6 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 48 tis. € | 59 tis. € | 37 tis. € | -19 tis. € | -21 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 52 tis. € | 61 tis. € | -22 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 2. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 13. 10. 2022
- 2Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 13. 10. 2022
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 3. 2. 2011
- 4počítačové službyod 3. 2. 2011
- 5služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 3. 2. 2011
- 6reklamné a marketingové službyod 3. 2. 2011
- 7kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 3. 2. 2011
- 8administratívne službyod 3. 2. 2011
- 9vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 3. 2. 2011
- 10organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 3. 2. 2011
- 11prieskum trhu a verejnej mienkyod 3. 2. 2011
- 12vydavateľská činnosťod 3. 2. 2011
- 13sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 3. 2. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46009604
- RÚZ ID
- 1128617
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 2. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat84 720 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna