Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

PL International s.r.o.

aktívna
Alejová 5, 04017, Košice - mestská časť Barca
podľa §4, registrácia od 1. 1. 2015
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2022)1,9 mil. €
2,0 %vs 2020
Zisk (2022)-3 tis. €
98,9 %vs 2020
Vlastné imanie (2022)-3,0 mil. €
23×vs 2020
Zadlženosť (2022)188 %
79,9 %Vysokávs 2020
ROE (2022)0.1 %
100,0 %Slabévs 2020

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o -2.0 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 28/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (1,9 mil. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
2. 2. 2011
Sídlo
Alejová 5, 04017, Košice - mestská časť Barca
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2022)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža0,5 %
  • ROA (návratnosť aktív)-0,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť188 %
  • Kapitálová primeranosť-88,0 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (1,9 mil. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
28/ 100Slabá
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -0.140
  • netIncome: -2 601
  • revenue: 1 858 655
  • prevNetIncome: -238 297
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -88.02
  • equity: -2 987 915
  • assets: 3 394 524
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 188.02
  • equity: -2 987 915
  • assets: 3 394 524
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 146.51
  • revenueYoY: -1.97
  • validHistoryYears: 5.00
Efektivita4 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 0.542
  • netMargin: -0.140
  • ebitda: 10 068
  • revenue: 1 858 655
Altman Z''-Score-2.43Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-1.73aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-0.23aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.02aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.49presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score2 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -0.08 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.08 % vs. predchádzajúce -8.75 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 188.02 % vs. predchádzajúce 104.50 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.55× vs. predchádzajúce 0.70×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.14 % vs. predchádzajúca -12.57 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -88.02 % vs. predchádzajúca -4.50 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -0.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

  • Upozornenie

    Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 2337 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.

Finančný prehľad (2022)
Položka20222020Zmena
Tržby1,9 mil. €1,9 mil. €−2,0 %
EBITDA10 tis. €-228 tis. €+104,4 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)9 tis. €-205 tis. €+104,4 %
Čistý zisk-3 tis. €-238 tis. €+98,9 %
Aktíva3,4 mil. €2,7 mil. €+24,6 %
Vlastné imanie-3,0 mil. €-123 tis. €−23×
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 2. 2. 2011Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
  • 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby