BORIBON s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 60 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 81/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (12 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 2. 2011
- Sídlo
- Považská 40A, 04011, Košice - mestská časť Západ
- EBITDA marža6,4 %
- ROA (návratnosť aktív)4,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,5 %
- Zadlženosť7 %
- Kapitálová primeranosť92,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.85netIncome: 346.00revenue: 12 150prevNetIncome: -98.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 92.60equity: 7 683assets: 8 297
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 7.40equity: 7 683assets: 8 297
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 19.97revenueYoY: -60.45validHistoryYears: 9.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.39netMargin: 2.85ebitda: 776.00revenue: 12 150
Altman Z''-Score16.30Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.82 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.80 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.53 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 13.14 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.17 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.17 % vs. predchádzajúce -1.29 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 7.40 % vs. predchádzajúce 3.56 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.46× vs. predchádzajúce 4.04×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.85 % vs. predchádzajúca -0.32 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 92.60 % vs. predchádzajúca 96.44 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 12150 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 60 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 2.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 93 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 12 tis. € | 31 tis. € | −60,4 % |
| EBITDA | 776 € | -3 € | +260× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 698 € | -3 € | +260× |
| Čistý zisk | 346 € | -98 € | +453,1 % |
| Aktíva | 8 tis. € | 8 tis. € | +9,1 % |
| Vlastné imanie | 8 tis. € | 7 tis. € | +4,7 % |
- 2. 2. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie92.6%
- Cudzie zdroje7.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 12 tis. € | 8 tis. € | 8 tis. € | 776 € | 346 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 31 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | -3 € | -98 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 35 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | -335 € | -336 € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 8 tis. € | 8 tis. € | -367 € | -368 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 3 tis. € | 8 tis. € | 8 tis. € | 295 € | 250 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 8 tis. € | 8 tis. € | 8 tis. € | 631 € | 498 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 7 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 503 € | 396 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 542 € | 273 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 2 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 1 tis. € | 888 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 3 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 520 € | 196 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla14. 3. 2017 → 12. 10. 2022
Húskova 1, Košice - mestská časť Sídlisko KVP
- Založenie spoločnosti2. 2. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena2. 2. 2011 → 13. 3. 2017
TRUCK AUTO SERVIS, s. r. o.
- Zmena sídla2. 2. 2011 → 13. 3. 2017
Budulov 141, Moldava nad Bodvou
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Fotografické službyod 13. 10. 2022
- 2Dizajnérske činnostiod 13. 10. 2022
- 3Konštruovanie elektrických zariadeníod 13. 10. 2022
- 4Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 13. 10. 2022
- 5Prípravné práce k realizácii stavbyod 13. 10. 2022
- 6Prevádzka malých plavidielod 13. 10. 2022
- 7Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 13. 10. 2022
- 8Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 13. 10. 2022
- 9Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 13. 10. 2022
- 10Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 13. 10. 2022
- 11Poskytovanie služieb osobného charakteruod 13. 10. 2022
- 12Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 14. 3. 2017
- 13Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 14. 3. 2017
- 14Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 14. 3. 2017
- 15Vedenie účtovníctvaod 14. 3. 2017
- 16Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 14. 3. 2017
- 17Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 14. 3. 2017
- 18Prenájom hnuteľných vecíod 14. 3. 2017
- 19Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 14. 3. 2017
- 20Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 14. 3. 2017
- 21Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 14. 3. 2017
- 22diagnostika a opravy cestných motorových vozidielod 2. 2. 2011
- 23cestná motorová doprava vykonávaná osobnými vozidlami do 9 miest na sedenieod 2. 2. 2011
- 24nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 2. 2. 2011
- 25poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 2. 2. 2011
- 26sťahovacie službyod 2. 2. 2011
- 27vykonávanie odťahovej službyod 2. 2. 2011
- 28výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 2. 2. 2011
- 29výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 2. 2. 2011
- 30kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 2. 2. 2011
- 31oprava karosériíod 2. 2. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46013784
- RÚZ ID
- 1137303
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 2. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat34 600 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 14. 3. 2017Zmena sídlaHúskova 1, Košice - mestská časť Sídlisko KVP
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 2. 2. 2011Zmena obchodného mena→ TRUCK AUTO SERVIS, s. r. o.
- 2. 2. 2011Zmena sídlaBudulov 141, Moldava nad Bodvou