Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

PROTEF, s. r. o.

aktívna
Papradno 307/307, 01813, Papradno
podľa §4, registrácia od 8. 8. 2011
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)96 tis. €
106,1 %vs 2024
Zisk (2025)-3 tis. €
96,0 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)-33 tis. €
8,4 %vs 2024
Zadlženosť (2025)130 %
6,7 %Vysokávs 2024
ROE (2025)7.7 %
96,3 %Dobrévs 2024

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 106 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 31/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (96 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Silný rasttržby +106 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
2. 2. 2011
Sídlo
Papradno 307/307, 01813, Papradno
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža3,0 %
  • ROA (návratnosť aktív)-2,3 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť130 %
  • Kapitálová primeranosť-30,0 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (96 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
31/ 100Slabá
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -2.64
  • netIncome: -2 532
  • revenue: 95 944
  • prevNetIncome: -62 904
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -29.98
  • equity: -32 671
  • assets: 108 973
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 129.98
  • equity: -32 671
  • assets: 108 973
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 15.58
  • revenueYoY: 106.13
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 3.02
  • netMargin: -2.64
  • ebitda: 2 901
  • revenue: 95 944
Altman Z''-Score-3.36Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-0.59aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-2.68aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.15aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.24presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -2.32 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -2.32 % vs. predchádzajúce -45.60 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 129.98 % vs. predchádzajúce 121.85 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.88× vs. predchádzajúce 0.34×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -2.64 % vs. predchádzajúca -135.14 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -29.98 % vs. predchádzajúca -21.85 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 106 % na 96 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -2.6 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

  • Upozornenie

    Tržby rastú (+106 %), ale aktíva klesajú (-21 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby96 tis. €47 tis. €+106,1 %
EBITDA3 tis. €-57 tis. €+105,1 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)3 tis. €-51 tis. €+105,1 %
Čistý zisk-3 tis. €-63 tis. €+96,0 %
Aktíva109 tis. €138 tis. €−21,0 %
Vlastné imanie-33 tis. €-30 tis. €−8,4 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 2. 2. 2011Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby