Mark Kuchta Finance s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 409 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 44/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (258 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 2. 2011
- Sídlo
- Čiližská 5, 82107, Bratislava - mestská časť Vrakuňa
- EBITDA marža0,8 %
- ROA (návratnosť aktív)0,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,0 %
- Zadlženosť80 %
- Kapitálová primeranosť20,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.005netIncome: 14.00revenue: 258 393prevNetIncome: 6 357
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 20.50equity: 46 020assets: 224 496
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 79.50equity: 46 020assets: 224 496
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 20.45revenueYoY: 408.57validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.777netMargin: 0.005ebitda: 2 008revenue: 258 393
Altman Z''-Score1.32Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.40 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.60 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.05 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.27 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.01 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.01 % vs. predchádzajúce 6.24 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 79.50 % vs. predchádzajúce 54.85 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.15× vs. predchádzajúce 0.50×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.01 % vs. predchádzajúca 12.51 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 20.50 % vs. predchádzajúca 45.15 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +409 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 409 % na 258 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 20 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 409 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 258 tis. € | 51 tis. € | +408,6 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 8 tis. € | −75,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 7 tis. € | −75,3 % |
| Čistý zisk | 14 € | 6 tis. € | −99,8 % |
| Aktíva | 224 tis. € | 102 tis. € | +120,3 % |
| Vlastné imanie | 46 tis. € | 46 tis. € | +0,0 % |
- 10. 2. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie20.5%
- Cudzie zdroje79.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 258 tis. € | 224 tis. € | 46 tis. € | 2 tis. € | 14 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 51 tis. € | 102 tis. € | 46 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 97 tis. € | 30 tis. € | 40 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 122 tis. € | 30 tis. € | 34 tis. € | 24 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 81 tis. € | 49 tis. € | 18 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 75 tis. € | 14 tis. € | 13 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 72 tis. € | 8 tis. € | 11 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 57 tis. € | 23 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 57 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 15 tis. € | -103 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 48 tis. € | 3 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti10. 2. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vykonávanie finančného sprostredkovania v sektore kapitálového trhuod 11. 11. 2017
- 2Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 11. 11. 2017
- 3Prípravné práce k realizácii stavbyod 11. 11. 2017
- 4Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 11. 11. 2017
- 5Čistiace a upratovacie službyod 11. 11. 2017
- 6Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 11. 11. 2017
- 7Reklamné a marketingové službyod 11. 11. 2017
- 8Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 11. 11. 2017
- 9Vykonávanie finančného sprostredkovania v sektore poistenia alebo zaisteniaod 11. 11. 2017
- 10Vykonávanie finančného sprostredkovania v sektore starobného dôchodkového sporeniaod 11. 11. 2017
- 11Vykonávanie finančného sprostredkovania v sektore prijímanie vkladovod 11. 11. 2017
- 12Vykonávanie finančného sprostredkovania v sektore poskytovanie úverovod 11. 11. 2017
- 13kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 10. 2. 2011
- 14sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 10. 2. 2011
- 15sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 10. 2. 2011
- 16nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5t vrátane prípojného vozidlaod 10. 2. 2011
- 17nepravidelná osobná cestná doprava vykonávaná cestnými osobnými vozidlami, ktoré majú okrem miesta pre vodiča najviac 8 miest na sedenieod 10. 2. 2011
- 18poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 10. 2. 2011
- 19prenájom hnuteľných vecíod 10. 2. 2011
- 20správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 10. 2. 2011
- 21administratívne službyod 10. 2. 2011
- 22prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 10. 2. 2011
- 23uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 10. 2. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46021574
- RÚZ ID
- 1102936
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 2. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat258 393 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 2. 11. 2017Registrácia platcu DPHSK2023344532
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna