XEMAR s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 70 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 37/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (223 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 2. 2011
- Sídlo
- M. Rázusa 22, 97401, Banská Bystrica
- EBITDA marža6,5 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-11,0 %
- Zadlženosť96 %
- Kapitálová primeranosť4,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.816netIncome: -1 819revenue: 222 879prevNetIncome: -128 601
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 4.27equity: 16 503assets: 386 154
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 95.73equity: 16 503assets: 386 154
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 8.22revenueYoY: 70.32validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.48netMargin: -0.816ebitda: 14 448revenue: 222 879
Altman Z''-Score-1.33Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.08 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.67 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.21 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.05 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.47 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.47 % vs. predchádzajúce -33.35 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 95.73 % vs. predchádzajúce 95.25 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.58× vs. predchádzajúce 0.34×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.82 % vs. predchádzajúca -98.28 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 4.27 % vs. predchádzajúca 4.75 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 70 % na 223 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.8 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 4 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 223 tis. € | 131 tis. € | +70,3 % |
| EBITDA | 14 tis. € | -118 tis. € | +112,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 13 tis. € | -106 tis. € | +112,3 % |
| Čistý zisk | -2 tis. € | -129 tis. € | +98,6 % |
| Aktíva | 386 tis. € | 386 tis. € | +0,2 % |
| Vlastné imanie | 17 tis. € | 18 tis. € | −9,9 % |
- 4. 2. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie4.3%
- Cudzie zdroje95.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 223 tis. € | 386 tis. € | 17 tis. € | 14 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 131 tis. € | 386 tis. € | 18 tis. € | -118 tis. € | -129 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 323 tis. € | 546 tis. € | 95 tis. € | -50 tis. € | -59 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 360 tis. € | 526 tis. € | 154 tis. € | 34 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 399 tis. € | 594 tis. € | 131 tis. € | 59 tis. € | 42 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 111 tis. € | 474 tis. € | 89 tis. € | -60 tis. € | -76 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 159 tis. € | 389 tis. € | 158 tis. € | 10 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 285 tis. € | 349 tis. € | 164 tis. € | 10 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 134 tis. € | 255 tis. € | 160 tis. € | 4 tis. € | 387 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 109 tis. € | 263 tis. € | 160 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla23. 11. 2012 → 5. 9. 2013
Námestie Ľudovíta Štúra 29/703, Banská Bystrica
- Zmena obchodného mena5. 5. 2011 → 1. 4. 2014
XAMER s.r.o.
- Zmena sídla5. 5. 2011 → 22. 11. 2012
Vajanského námestie 13, Banská Bystrica
- Založenie spoločnosti4. 2. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena4. 2. 2011 → 4. 5. 2011
XAMER, s.r.o.
- Zmena sídla4. 2. 2011 → 4. 5. 2011
Povstalecká cesta 67/A, Banská Bystrica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1výroba a hutnícke spracovanie kovov, výroba a opracovanie jednoduchých kovových výrobkovod 14. 6. 2023
- 2poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 17. 6. 2011
- 3výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 17. 6. 2011
- 4prípravné práce k realizácii stavbyod 17. 6. 2011
- 5dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 17. 6. 2011
- 6uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 17. 6. 2011
- 7reklamné a marketingové službyod 4. 2. 2011
- 8faktoring a forfaitingod 4. 2. 2011
- 9sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 4. 2. 2011
- 10organizačné zabezpečenie spoločenských podujatí (cateringové služby)od 4. 2. 2011
- 11prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 4. 2. 2011
- 12sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 4. 2. 2011
- 13sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 4. 2. 2011
- 14sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 4. 2. 2011
- 15prenájom hnuteľných vecíod 4. 2. 2011
- 16kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 4. 2. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46024387
- RÚZ ID
- 1104841
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 2. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat399 322 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 1. 2013Registrácia platcu DPHSK2023186814
- 23. 11. 2012Zmena sídlaNámestie Ľudovíta Štúra 29/703, Banská Bystrica
- 5. 5. 2011Zmena obchodného mena→ XAMER s.r.o.
- 5. 5. 2011Zmena sídlaVajanského námestie 13, Banská Bystrica
- 4. 2. 2011Zmena obchodného mena→ XAMER, s.r.o.
- 4. 2. 2011Zmena sídlaPovstalecká cesta 67/A, Banská Bystrica