Print Centrum, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -7.2 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 69/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (611 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 3. 2011
- Sídlo
- Gaštanová 3074/3, 01007, Žilina
- EBITDA marža39,0 %
- ROA (návratnosť aktív)17,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)58,5 %
- Zadlženosť70 %
- Kapitálová primeranosť29,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 22.70netIncome: 138 810revenue: 611 465prevNetIncome: 114 834
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 29.60equity: 237 275assets: 801 473
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 70.40equity: 237 275assets: 801 473
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 0.680revenueYoY: -7.19validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 38.96netMargin: 22.70ebitda: 238 211revenue: 611 465
Altman Z''-Score6.58Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.58 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.86 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.70 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.44 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 17.32 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 17.32 % vs. predchádzajúce 14.34 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 70.40 % vs. predchádzajúce 73.37 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.76× vs. predchádzajúce 0.82×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 22.70 % vs. predchádzajúca 17.43 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 29.60 % vs. predchádzajúca 26.63 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 7 % na 611 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 22.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.23 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 39.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 30 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 611 tis. € | 659 tis. € | −7,2 % |
| EBITDA | 238 tis. € | 216 tis. € | +10,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 214 tis. € | 194 tis. € | +10,4 % |
| Čistý zisk | 139 tis. € | 115 tis. € | +20,9 % |
| Aktíva | 801 tis. € | 801 tis. € | +0,1 % |
| Vlastné imanie | 237 tis. € | 213 tis. € | +11,2 % |
- 2. 3. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie29.6%
- Cudzie zdroje70.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 611 tis. € | 801 tis. € | 237 tis. € | 238 tis. € | 139 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 659 tis. € | 801 tis. € | 213 tis. € | 216 tis. € | 115 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 583 tis. € | 670 tis. € | 198 tis. € | 182 tis. € | 102 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 510 tis. € | 686 tis. € | 192 tis. € | 162 tis. € | 97 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 489 tis. € | 555 tis. € | 218 tis. € | 197 tis. € | 123 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 555 tis. € | 553 tis. € | 225 tis. € | 257 tis. € | 167 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 622 tis. € | 486 tis. € | 159 tis. € | 200 tis. € | 132 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 612 tis. € | 327 tis. € | 61 tis. € | 71 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 596 tis. € | 194 tis. € | 26 tis. € | 65 tis. € | 48 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 575 tis. € | 136 tis. € | -22 tis. € | 3 tis. € | -9 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti2. 3. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1polygrafická výrobaod 2. 3. 2011
- 2reklamné a marketingové službyod 2. 3. 2011
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 2. 3. 2011
- 4kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 2. 3. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46027084
- RÚZ ID
- 1111912
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 3. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat658 807 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 18. 3. 2011Registrácia platcu DPHSK2023209199