Madipo, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 46 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 66/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (196 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 2. 2011
- Sídlo
- Hlavná 405/3, 01009, Žilina
- EBITDA marža2,2 %
- ROA (návratnosť aktív)1,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2,2 %
- Zadlženosť21 %
- Kapitálová primeranosť79,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.594netIncome: 1 163revenue: 195 802prevNetIncome: -404.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 79.49equity: 52 833assets: 66 464
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 20.51equity: 52 833assets: 66 464
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 6.50revenueYoY: 46.22validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.16netMargin: 0.594ebitda: 4 239revenue: 195 802
Altman Z''-Score7.39Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.56 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.39 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.36 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 4.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.75 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.75 % vs. predchádzajúce -0.46 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 20.51 % vs. predchádzajúce 41.54 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.95× vs. predchádzajúce 1.52×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.59 % vs. predchádzajúca -0.30 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 79.49 % vs. predchádzajúca 58.46 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 46 % na 196 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 79 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Tržby rastú (+46 %), ale aktíva klesajú (-25 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 196 tis. € | 134 tis. € | +46,2 % |
| EBITDA | 4 tis. € | 4 tis. € | −5,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 4 tis. € | −5,3 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | -404 € | +387,9 % |
| Aktíva | 66 tis. € | 88 tis. € | −24,8 % |
| Vlastné imanie | 53 tis. € | 52 tis. € | +2,3 % |
- 9. 2. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie79.5%
- Cudzie zdroje20.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 196 tis. € | 66 tis. € | 53 tis. € | 4 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 134 tis. € | 88 tis. € | 52 tis. € | 4 tis. € | -404 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 127 tis. € | 109 tis. € | 52 tis. € | 18 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 122 tis. € | 121 tis. € | 43 tis. € | 11 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 95 tis. € | 116 tis. € | 40 tis. € | 9 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 127 tis. € | 112 tis. € | 38 tis. € | 10 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 168 tis. € | 106 tis. € | 35 tis. € | 46 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 137 tis. € | 82 tis. € | 37 tis. € | 17 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 125 tis. € | 111 tis. € | 32 tis. € | 14 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 111 tis. € | 103 tis. € | 31 tis. € | 11 tis. € | 6 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti9. 2. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 9. 2. 2011
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 9. 2. 2011
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 9. 2. 2011
- 4ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 9. 2. 2011
- 5prenájom hnuteľných vecíod 9. 2. 2011
- 6počítačové službyod 9. 2. 2011
- 7služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 9. 2. 2011
- 8činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 9. 2. 2011
- 9prípravné práce k realizácii stavbyod 9. 2. 2011
- 10uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 9. 2. 2011
- 11dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 9. 2. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46028021
- RÚZ ID
- 1114070
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 2. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat195 802 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 1. 1. 2012Registrácia platcu DPHSK2023190466