Pure Home, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 2202 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 33/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (285 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 3. 2011
- Sídlo
- Saratovská 2, 84102, Bratislava - mestská časť Dúbravka
- EBITDA marža5,4 %
- ROA (návratnosť aktív)7,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)125,4 %
- Zadlženosť94 %
- Kapitálová primeranosť5,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.09netIncome: 11 660revenue: 285 290prevNetIncome: -3 545
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 5.84equity: 9 299assets: 159 099
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 94.16equity: 9 299assets: 159 099
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 2 201,654validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.41netMargin: 4.09ebitda: 15 420revenue: 285 290
Altman Z''-Score0.90Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.12 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.17 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.55 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.33 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.33 % vs. predchádzajúce -56.97 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 94.16 % vs. predchádzajúce 148.22 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.79× vs. predchádzajúce 1.99×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.09 % vs. predchádzajúca -28.60 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 5.84 % vs. predchádzajúca -48.22 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 125 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (9299 €) — nereprezentatívne.
- Tržby +2202 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 2202 % na 285 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 4.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 6 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 2457 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2014 | 2013 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 285 tis. € | 12 tis. € | +22× |
| EBITDA | 15 tis. € | — | — |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 14 tis. € | — | — |
| Čistý zisk | 12 tis. € | -4 tis. € | +428,9 % |
| Aktíva | 159 tis. € | 6 tis. € | +25× |
| Vlastné imanie | 9 tis. € | -3 tis. € | +409,9 % |
- 22. 3. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014
- 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2014Štruktúra financovania
- Vlastné imanie5.8%
- Cudzie zdroje94.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2014aktuálny | Riadna | 285 tis. € | 159 tis. € | 9 tis. € | 15 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 12 tis. € | 6 tis. € | -3 tis. € | — | -4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti22. 3. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2014aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 22. 3. 2011
- 2organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 22. 3. 2011
- 3administratívne službyod 22. 3. 2011
- 4prenájom hnuteľných vecíod 22. 3. 2011
- 5reklamné a marketingové službyod 22. 3. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46029753
- RÚZ ID
- 1133622
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 3. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat285 290 EUR · rok 2014
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna