M-for, s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 99 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 43/100
Hlavnou slabinou je ziskovosť.
Firma dosahuje malé tržby (555 €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 2. 2011
- Sídlo
- Karpatské námestie 10A, 83106, Bratislava - mestská časť Rača
- EBITDA marža-1222,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-7,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-9,7 %
- Zadlženosť22 %
- Kapitálová primeranosť77,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -1 253,153netIncome: -6 955revenue: 555.00prevNetIncome: 12 190
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 77.87equity: 71 498assets: 91 814
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 22.13equity: 71 498assets: 91 814
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -37.42revenueYoY: -98.80validHistoryYears: 9.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -1 222,162netMargin: -1 253,153ebitda: -6 783revenue: 555.00
Altman Z''-Score7.04Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.53 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.24 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.42 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.70 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -7.58 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -7.58 % vs. predchádzajúce 10.15 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 22.13 % vs. predchádzajúce 34.67 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.01× vs. predchádzajúce 0.39×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -1253.15 % vs. predchádzajúca 26.30 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 77.87 % vs. predchádzajúca 65.33 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 555 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 99 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -1253.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 78 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 555 € | 46 tis. € | −98,8 % |
| EBITDA | -7 tis. € | 15 tis. € | −144,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -6 tis. € | 14 tis. € | −144,6 % |
| Čistý zisk | -7 tis. € | 12 tis. € | −157,1 % |
| Aktíva | 92 tis. € | 120 tis. € | −23,5 % |
| Vlastné imanie | 71 tis. € | 78 tis. € | −8,9 % |
- 9. 2. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie77.9%
- Cudzie zdroje22.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 555 € | 92 tis. € | 71 tis. € | -7 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 46 tis. € | 120 tis. € | 78 tis. € | 15 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 173 tis. € | 217 tis. € | 66 tis. € | -20 tis. € | -21 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 220 tis. € | 241 tis. € | 87 tis. € | 2 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 249 tis. € | 166 tis. € | 88 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 885 tis. € | 454 tis. € | 91 tis. € | 66 tis. € | 48 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 366 tis. € | 176 tis. € | 43 tis. € | 33 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 856 tis. € | 332 tis. € | 21 tis. € | 17 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 24 tis. € | 20 tis. € | 9 tis. € | 1 tis. € | 264 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti9. 2. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1prípravné práce k realizácii stavbyod 9. 2. 2011
- 2uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 9. 2. 2011
- 3činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 9. 2. 2011
- 4dokončovacie stavebné práce pri realizácií exteriérov a interiérovod 9. 2. 2011
- 5výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov, alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 9. 2. 2011
- 6výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z drevaod 9. 2. 2011
- 7sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 9. 2. 2011
- 8sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 9. 2. 2011
- 9administratívne službyod 9. 2. 2011
- 10reklamné a marketingové službyod 9. 2. 2011
- 11kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 9. 2. 2011
- 12prenájom nehnuteľností, bytov a nebytových priestorov bez poskytovania iných, než základných služieb spojených s prenájmomod 9. 2. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46031588
- RÚZ ID
- 1104853
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 2. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat885 086 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna