Golf108 s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 89 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 19/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje malé tržby (13 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 2. 2011
- Sídlo
- Kvačalova 5, 01004, Žilina
- EBITDA marža3,5 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-0,7 %
- Zadlženosť83 %
- Kapitálová primeranosť16,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.880netIncome: -114.00revenue: 12 952prevNetIncome: 39 231
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 16.88equity: 17 091assets: 101 280
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 83.13equity: 17 091assets: 101 280
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -18.38revenueYoY: -89.30validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.51netMargin: -0.880ebitda: 455.00revenue: 12 952
Altman Z''-Score-4.29Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.33 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -4.86 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.03 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.21 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.11 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.11 % vs. predchádzajúce 35.13 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 83.13 % vs. predchádzajúce 121.31 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.13× vs. predchádzajúce 1.08×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.88 % vs. predchádzajúca 32.40 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 16.88 % vs. predchádzajúca -21.31 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 12952 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 89 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.9 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 17 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 13 tis. € | 121 tis. € | −89,3 % |
| EBITDA | 455 € | 40 tis. € | −98,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 410 € | 36 tis. € | −98,9 % |
| Čistý zisk | -114 € | 39 tis. € | −100,3 % |
| Aktíva | 101 tis. € | 112 tis. € | −9,3 % |
| Vlastné imanie | 17 tis. € | -24 tis. € | +171,8 % |
- 1. 2. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie16.9%
- Cudzie zdroje83.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 13 tis. € | 101 tis. € | 17 tis. € | 455 € | -114 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 121 tis. € | 112 tis. € | -24 tis. € | 40 tis. € | 39 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 17 tis. € | 40 tis. € | -63 tis. € | -50 tis. € | -52 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 343 tis. € | 164 tis. € | -12 tis. € | -27 tis. € | -46 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 139 tis. € | 393 tis. € | 33 tis. € | 55 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 141 tis. € | 123 tis. € | 11 tis. € | 28 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 118 tis. € | 172 tis. € | -147 tis. € | -82 tis. € | -86 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 165 tis. € | 138 tis. € | -61 tis. € | -18 tis. € | -19 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 168 tis. € | 120 tis. € | -41 tis. € | -5 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 81 tis. € | 109 tis. € | -35 tis. € | -30 tis. € | -33 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 2. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena1. 2. 2011 → 22. 4. 2016
Apartmány Čučoriedka s.r.o.
- Zmena sídla1. 2. 2011 → 22. 4. 2016
Brodno 189, Žilina
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 2. 2011
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 1. 2. 2011
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 1. 2. 2011
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 1. 2. 2011
- 5prenájom hnuteľných vecíod 1. 2. 2011
- 6prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 1. 2. 2011
- 7reklamná a propagačná a inzertná činnosťod 1. 2. 2011
- 8prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 2. 2011
- 9organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 1. 2. 2011
- 10organizovanie kurzov, školení a seminárovod 1. 2. 2011
- 11prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 1. 2. 2011
- 12prevádzkovanie športových súťažíod 1. 2. 2011
- 13prevádzkovanie nevýherných hracích automatovod 1. 2. 2011
- 14prevádzkovanie a prenájom biliardových stolovod 1. 2. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46032860
- RÚZ ID
- 1111307
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 2. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat342 780 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 30. 6. 2011Registrácia platcu DPHSK2023182337
- 1. 2. 2011Zmena obchodného mena→ Apartmány Čučoriedka s.r.o.
- 1. 2. 2011Zmena sídlaBrodno 189, Žilina