PBaLM wood s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 39 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 52/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (1,7 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 2. 2011
- Sídlo
- Dolné Orešany 598, 91902, Dolné Orešany
- EBITDA marža2,9 %
- ROA (návratnosť aktív)0,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,9 %
- Zadlženosť78 %
- Kapitálová primeranosť21,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.354netIncome: 6 105revenue: 1 723 517prevNetIncome: 9 205
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 21.82equity: 156 307assets: 716 496
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 78.18equity: 156 307assets: 716 496
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 20.38revenueYoY: 38.86validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.87netMargin: 0.354ebitda: 49 400revenue: 1 723 517
Altman Z''-Score1.67Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.43 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.55 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.39 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.29 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.85 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.85 % vs. predchádzajúce 1.55 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 78.18 % vs. predchádzajúce 75.65 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.41× vs. predchádzajúce 2.09×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.35 % vs. predchádzajúca 0.74 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 21.82 % vs. predchádzajúca 24.35 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 39 % na 1.7 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 22 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú výrazne rýchlejšie (+39 %) ako vlastné imanie (+8 %) — môže ísť o zadlžovanie alebo nárast cudzích zdrojov.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,7 mil. € | 1,2 mil. € | +38,9 % |
| EBITDA | 49 tis. € | 44 tis. € | +11,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 44 tis. € | 40 tis. € | +11,1 % |
| Čistý zisk | 6 tis. € | 9 tis. € | −33,7 % |
| Aktíva | 716 tis. € | 593 tis. € | +20,9 % |
| Vlastné imanie | 156 tis. € | 144 tis. € | +8,3 % |
- 15. 2. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie21.8%
- Cudzie zdroje78.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 1,7 mil. € | 716 tis. € | 156 tis. € | 49 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 1,2 mil. € | 593 tis. € | 144 tis. € | 44 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,4 mil. € | 581 tis. € | 135 tis. € | 50 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,5 mil. € | 514 tis. € | 127 tis. € | 50 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 807 tis. € | 458 tis. € | 115 tis. € | 35 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 483 tis. € | 285 tis. € | 103 tis. € | 34 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 672 tis. € | 298 tis. € | 110 tis. € | 62 tis. € | 44 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 769 tis. € | 229 tis. € | 66 tis. € | 29 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 446 tis. € | 200 tis. € | 60 tis. € | 22 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 325 tis. € | 193 tis. € | 55 tis. € | 19 tis. € | 4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 2. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prenájom reklamných plôchod 1. 11. 2021
- 2Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 11. 2021
- 3Prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 11. 2021
- 4Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 1. 11. 2021
- 5Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 1. 11. 2021
- 6opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 20. 7. 2013
- 7výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 20. 7. 2013
- 8prenájom hnuteľných vecíod 4. 6. 2011
- 9kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi ( maloobchod ) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 2. 2011
- 10sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu a služiebod 15. 2. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46033289
- RÚZ ID
- 1128761
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 2. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat1 723 517 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 3. 2011Registrácia platcu DPHSK2023196604