VARIETO CASSOVIA s.r.o.
aktívnaHolubyho 14, 04001, Košice - mestská časť Juh
Tržby (2022)129 tis. €
40,1 %vs 2021
Zisk (2022)-9 tis. €
41,8 %vs 2021
Vlastné imanie (2022)-110 tis. €
8,6 %vs 2021
Zadlženosť (2022)—
ROE (2022)8.0 %
46,5 %Dobrévs 2021
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 40 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 31/100
Hlavnou slabinou je ziskovosť.
Súhrn
Firma dosahuje tržby (129 tis. €), je dlhodobo stratová.
Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Pokles tržiebtržby -40 % medziročne
Základné informácie
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 3. 2011
- Sídlo
- Holubyho 14, 04001, Košice - mestská časť Juh
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2022)Zobraziť všetky ukazovatele →
- EBITDA marža-6,7 %
- ROA (návratnosť aktív)—
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť—
- Kapitálová primeranosť—
Finančné zdravie
31/ 100Slabá
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
netMargin: -6.82netIncome: -8 798revenue: 129 066prevNetIncome: -15 127
Kapitál10 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
equityRatio: —equity: -110 379assets: —
Zadlženosť10 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
debtRatio: —equity: -110 379assets: —
Rast6 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
revenueCAGR: -4.33revenueYoY: -40.11validHistoryYears: 9.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
ebitdaMargin: -6.74netMargin: -6.82ebitda: -8 704revenue: 129 066
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaChýba čistý zisk alebo aktíva.nedostupné
- ΔROA — ziskovosť rastieChýba ROA alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Zadlženosť klesáChýba zadlženosť alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -6.82 % vs. predchádzajúca -7.02 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieChýba kapitálová primeranosť alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
Upozornenia k dátam
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
Čo hovoria dáta
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 40 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -6.8 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
Finančný prehľad (2022)
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 129 tis. € | 216 tis. € | −40,1 % |
| EBITDA | -9 tis. € | -15 tis. € | +41,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -8 tis. € | -13 tis. € | +41,8 % |
| Čistý zisk | -9 tis. € | -15 tis. € | +41,8 % |
| Aktíva | — | 119 tis. € | — |
| Vlastné imanie | -110 tis. € | -102 tis. € | −8,6 % |
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
—cez ľudí 2°/3°
Najnovšie udalosti
- 2. 3. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
Finančné ukazovatele
2022-6.7 %Strata
-6.8 %Strata
—
—
—
—
Tržby a zisk · 10 rokov
Aktíva a vlastné imanie
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 129 tis. € | — | -110 tis. € | -9 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 216 tis. € | 119 tis. € | -102 tis. € | -15 tis. € | -15 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 189 tis. € | 50 tis. € | -86 tis. € | -29 tis. € | -30 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 180 tis. € | 33 tis. € | -57 tis. € | -48 tis. € | -50 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 202 tis. € | 36 tis. € | -7 tis. € | -18 tis. € | -22 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 197 tis. € | 70 tis. € | 15 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 190 tis. € | 187 tis. € | 13 tis. € | 8 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 172 tis. € | 109 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 184 tis. € | 140 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 45 tis. € | 5 tis. € | — | 284 € | EUR |
Vzťahy a prepojeniachránené dátabeta · ORSF
História a zmeny
- Založenie spoločnosti2. 3. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Predmety činnosti zatiaľ neboli synchronizované z ORSR.
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46037039
- RÚZ ID
- 1101211
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
Časová osRPO · RÚZ · ORSR · FS12 udalostí
- 2. 3. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat215 523 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna