DAVAR, s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 60 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 46/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (50 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 2. 2011
- Sídlo
- Mlynské nivy 54, 82105, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža31,8 %
- ROA (návratnosť aktív)4,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť102 %
- Kapitálová primeranosť-1,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 17.32netIncome: 8 668revenue: 50 048prevNetIncome: -22 022
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -1.77equity: -3 702assets: 209 104
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 101.77equity: -3 702assets: 209 104
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -9.58revenueYoY: -60.16validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 31.82netMargin: 17.32ebitda: 15 927revenue: 50 048
Altman Z''-Score0.35Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.03 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.03 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.44 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.15 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.15 % vs. predchádzajúce -9.60 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 101.77 % vs. predchádzajúce 104.17 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.24× vs. predchádzajúce 0.55×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 17.32 % vs. predchádzajúca -17.53 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -1.77 % vs. predchádzajúca -4.17 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 60 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 17.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.17 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 31.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 50 tis. € | 126 tis. € | −60,2 % |
| EBITDA | 16 tis. € | -16 tis. € | +197,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 14 tis. € | -15 tis. € | +197,3 % |
| Čistý zisk | 9 tis. € | -22 tis. € | +139,4 % |
| Aktíva | 209 tis. € | 229 tis. € | −8,8 % |
| Vlastné imanie | -4 tis. € | -10 tis. € | +61,3 % |
- 8. 2. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 213 tis. €
- Aktíva spolu
- 209 tis. €
- Vlastné imanie
- −3.7 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 50 tis. € | 209 tis. € | -4 tis. € | 16 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 126 tis. € | 229 tis. € | -10 tis. € | -16 tis. € | -22 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 277 tis. € | 196 tis. € | 15 tis. € | 7 tis. € | 164 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 364 tis. € | 158 tis. € | 15 tis. € | 9 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 282 tis. € | 122 tis. € | 11 tis. € | 12 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 310 tis. € | 116 tis. € | 7 tis. € | 8 tis. € | 643 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 154 tis. € | 134 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 163 tis. € | 159 tis. € | 6 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 129 tis. € | 185 tis. € | 889 € | 20 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 124 tis. € | 157 tis. € | -13 tis. € | -10 tis. € | -11 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 2. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1faktoring a forfaitingod 7. 4. 2018
- 2údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 21. 10. 2016
- 3dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 21. 10. 2016
- 4sťahovacie službyod 21. 10. 2016
- 5skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 21. 10. 2016
- 6služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 21. 10. 2016
- 7dizajnérske činnostiod 21. 10. 2016
- 8fotografické službyod 21. 10. 2016
- 9služby požičovníod 21. 10. 2016
- 10prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 21. 10. 2016
- 11prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 21. 10. 2016
- 12organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 21. 10. 2016
- 13výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 21. 10. 2016
- 14výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 21. 10. 2016
- 15výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 21. 10. 2016
- 16výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 21. 10. 2016
- 17čistiace a upratovacie službyod 21. 10. 2016
- 18nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 21. 10. 2016
- 19uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 21. 10. 2016
- 20prípravné práce k realizácii stavbyod 21. 10. 2016
- 21sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 8. 2. 2011
- 22sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 8. 2. 2011
- 23reklamné a marketingové službyod 8. 2. 2011
- 24počítačové službyod 8. 2. 2011
- 25služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 8. 2. 2011
- 26prenájom hnuteľných vecíod 8. 2. 2011
- 27prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 8. 2. 2011
- 28administratívne službyod 8. 2. 2011
- 29činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 8. 2. 2011
- 30kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 8. 2. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46038442
- RÚZ ID
- 1137870
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 2. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat363 995 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 3. 2011Registrácia platcu DPHSK2023186110