SIBILIANA s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 53 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 21/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (833 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 3. 2011
- Sídlo
- Vlčie hrdlo 1037/73, 82107, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža-15,9 %
- ROA (návratnosť aktív)-25,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť142 %
- Kapitálová primeranosť-41,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -16.20netIncome: -134 894revenue: 832 882prevNetIncome: -82 853
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -41.62equity: -222 710assets: 535 101
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 141.62equity: -222 710assets: 535 101
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 91.04revenueYoY: 52.93validHistoryYears: 8.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -15.88netMargin: -16.20ebitda: -132 240revenue: 832 882
Altman Z''-Score-3.97Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.82 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.43 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -1.41 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.31 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -25.21 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -25.21 % vs. predchádzajúce -15.82 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 141.62 % vs. predchádzajúce 116.77 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.56× vs. predchádzajúce 1.04×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -16.20 % vs. predchádzajúca -15.21 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -41.62 % vs. predchádzajúca -16.77 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 53 % na 833 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -16.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 833 tis. € | 545 tis. € | +52,9 % |
| EBITDA | -132 tis. € | -76 tis. € | −72,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -119 tis. € | -69 tis. € | −72,9 % |
| Čistý zisk | -135 tis. € | -83 tis. € | −62,8 % |
| Aktíva | 535 tis. € | 524 tis. € | +2,2 % |
| Vlastné imanie | -223 tis. € | -88 tis. € | −153,6 % |
- 12. 3. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 758 tis. €
- Aktíva spolu
- 535 tis. €
- Vlastné imanie
- −223 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 833 tis. € | 535 tis. € | -223 tis. € | -132 tis. € | -135 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 545 tis. € | 524 tis. € | -88 tis. € | -76 tis. € | -83 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 444 tis. € | 465 tis. € | -5 tis. € | 25 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 311 tis. € | 308 tis. € | 2 tis. € | 4 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 242 tis. € | 253 tis. € | 129 € | 7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 165 tis. € | 182 tis. € | -4 tis. € | 515 € | -639 € | EUR |
| 2014 | Riadna | 163 tis. € | 141 tis. € | -3 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 9 tis. € | 103 tis. € | -6 tis. € | — | -18 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 3. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 25. 6. 2011
- 2dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 25. 6. 2011
- 3poskytovanie krátkodobej pomoci pri opatere detí a starších osôbod 25. 6. 2011
- 4poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 25. 6. 2011
- 5čistiace a upratovacie službyod 25. 6. 2011
- 6cestná motorová doprava vykonávaná osobnými vozidlami do 9 miest na sedenieod 25. 6. 2011
- 7prípravné práce k realizácii stavbyod 25. 6. 2011
- 8uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 25. 6. 2011
- 9sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 12. 3. 2011
- 10sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 12. 3. 2011
- 11činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 12. 3. 2011
- 12počítačové službyod 12. 3. 2011
- 13kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 12. 3. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46039333
- RÚZ ID
- 1114430
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 3. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat832 882 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna