AZ KAPITAL, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 260 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 81/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (32 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 3. 2011
- Sídlo
- Grossova 4608/8, 05801, Poprad
- EBITDA marža22,0 %
- ROA (návratnosť aktív)40,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)51,8 %
- Zadlženosť23 %
- Kapitálová primeranosť77,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 20.38netIncome: 6 563revenue: 32 198prevNetIncome: 3 055
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 77.45equity: 12 675assets: 16 366
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 22.55equity: 12 675assets: 16 366
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -5.59revenueYoY: 259.67validHistoryYears: 9.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 22.01netMargin: 20.38ebitda: 7 086revenue: 32 198
Altman Z''-Score-0.41Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.52 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -8.01 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.47 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.61 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 40.10 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 40.10 % vs. predchádzajúce 42.35 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 22.55 % vs. predchádzajúce 15.28 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.97× vs. predchádzajúce 1.24×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 20.38 % vs. predchádzajúca 34.13 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 77.45 % vs. predchádzajúca 84.72 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 32198 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +260 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 260 % na 32 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 20.4 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.20 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 22.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 77 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 32 tis. € | 9 tis. € | +259,7 % |
| EBITDA | 7 tis. € | 3 tis. € | +131,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6 tis. € | 3 tis. € | +131,7 % |
| Čistý zisk | 7 tis. € | 3 tis. € | +114,8 % |
| Aktíva | 16 tis. € | 7 tis. € | +126,9 % |
| Vlastné imanie | 13 tis. € | 6 tis. € | +107,4 % |
- 9. 3. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie77.4%
- Cudzie zdroje22.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 32 tis. € | 16 tis. € | 13 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 9 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 17 tis. € | 13 tis. € | -5 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 201 tis. € | 21 tis. € | 19 tis. € | 13 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 331 tis. € | 163 tis. € | 19 tis. € | -45 tis. € | -46 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 383 tis. € | 791 tis. € | 65 tis. € | -15 tis. € | -15 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 352 tis. € | 801 tis. € | 80 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 362 tis. € | 303 tis. € | 77 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 144 tis. € | 163 tis. € | 75 tis. € | 596 € | 561 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 51 tis. € | 98 tis. € | 74 tis. € | 597 € | -762 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti9. 3. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46042237
- RÚZ ID
- 1107785
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 3. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat383 282 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna