TIKA TEAM s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 28 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 50/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (548 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 3. 2011
- Sídlo
- Konopná 3990/1, 93201, Veľký Meder
- EBITDA marža7,1 %
- ROA (návratnosť aktív)3,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)12,8 %
- Zadlženosť72 %
- Kapitálová primeranosť28,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.36netIncome: 18 379revenue: 547 659prevNetIncome: 13 787
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 28.45equity: 143 617assets: 504 874
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 71.55equity: 143 617assets: 504 874
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -0.065revenueYoY: -27.75validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.09netMargin: 3.36ebitda: 38 842revenue: 547 659
Altman Z''-Score0.30Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.56 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.12 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.44 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.42 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.64 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.64 % vs. predchádzajúce 2.86 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 71.55 % vs. predchádzajúce 73.86 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.08× vs. predchádzajúce 1.57×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.36 % vs. predchádzajúca 1.82 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 28.45 % vs. predchádzajúca 26.14 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 28 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 3.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 28 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 548 tis. € | 758 tis. € | −27,7 % |
| EBITDA | 39 tis. € | 41 tis. € | −5,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 35 tis. € | 37 tis. € | −5,6 % |
| Čistý zisk | 18 tis. € | 14 tis. € | +33,3 % |
| Aktíva | 505 tis. € | 482 tis. € | +4,7 % |
| Vlastné imanie | 144 tis. € | 126 tis. € | +14,0 % |
- 16. 3. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie28.4%
- Cudzie zdroje71.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 548 tis. € | 505 tis. € | 144 tis. € | 39 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 758 tis. € | 482 tis. € | 126 tis. € | 41 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 418 tis. € | 456 tis. € | 113 tis. € | 43 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 280 tis. € | 943 tis. € | 124 tis. € | 22 tis. € | 464 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 388 tis. € | 888 tis. € | 123 tis. € | 13 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 336 tis. € | 706 tis. € | 131 tis. € | 22 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 386 tis. € | 720 tis. € | 130 tis. € | -26 tis. € | -42 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 464 tis. € | 819 tis. € | 172 tis. € | -24 tis. € | -45 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 645 tis. € | 847 tis. € | 17 tis. € | 26 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 551 tis. € | 354 tis. € | 9 tis. € | 109 tis. € | -111 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti16. 3. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Manikúraod 23. 11. 2023
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 16. 3. 2011
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 16. 3. 2011
- 4uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 16. 3. 2011
- 5prenájom hnuteľných vecíod 16. 3. 2011
- 6kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 16. 3. 2011
- 7nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 16. 3. 2011
- 8oprava pracovných strojovod 16. 3. 2011
- 9diagnostika a opravy cestných motorových vozidielod 16. 3. 2011
- 10reklamné a marketingové službyod 16. 3. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46042512
- RÚZ ID
- 1120427
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 3. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat757 961 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 25. 7. 2011Registrácia platcu DPHSK2023226073