BOSSON s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 215 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 16/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje významné tržby (7,2 mil. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 2. 2011
- Sídlo
- Komenského 18/5, 94501, Komárno
- EBITDA marža-12,4 %
- ROA (návratnosť aktív)-22,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť122 %
- Kapitálová primeranosť-22,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -12.45netIncome: -890 713revenue: 7 157 132prevNetIncome: -1 412
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -22.44equity: -899 802assets: 4 009 246
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 122.44equity: -899 802assets: 4 009 246
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 681.42revenueYoY: 214.62validHistoryYears: 4.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -12.43netMargin: -12.45ebitda: -889 986revenue: 7 157 132
Altman Z''-Score-2.65Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.44 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.74 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -1.27 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.19 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -22.22 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -22.22 % vs. predchádzajúce -0.05 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 122.44 % vs. predchádzajúce 100.33 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.79× vs. predchádzajúce 0.83×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -12.45 % vs. predchádzajúca -0.06 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -22.44 % vs. predchádzajúca -0.33 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +215 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 215 % na 7.2 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -12.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 9800 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2021 | 2020 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 7,2 mil. € | 2,3 mil. € | +214,6 % |
| EBITDA | -890 tis. € | -507 € | −1754× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -801 tis. € | -456 € | −1754× |
| Čistý zisk | -891 tis. € | -1 tis. € | −630× |
| Aktíva | 4,0 mil. € | 2,7 mil. € | +46,9 % |
| Vlastné imanie | -900 tis. € | -9 tis. € | −98× |
- 19. 2. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2021Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 4.9 mil. €
- Aktíva spolu
- 4.0 mil. €
- Vlastné imanie
- −900 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021aktuálny | Riadna | 7,2 mil. € | 4,0 mil. € | -900 tis. € | -890 tis. € | -891 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 2,3 mil. € | 2,7 mil. € | -9 tis. € | -507 € | -1 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 664 tis. € | 98 tis. € | 2 tis. € | -136 € | -200 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 4 tis. € | 3 tis. € | — | -960 € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 4 tis. € | 4 tis. € | — | -960 € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 5 tis. € | 4 tis. € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 15 tis. € | 35 tis. € | 34 tis. € | 12 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 43 tis. € | 43 tis. € | — | -15 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla11. 7. 2020 → 9. 1. 2023
Cintorínsky rad 1184/14, Komárno
- Zmena sídla13. 6. 2013 → 10. 7. 2020
Biskupa Kondého 4577/18, Dunajská Streda
- Založenie spoločnosti19. 2. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla19. 2. 2011 → 12. 6. 2013
Klincová 37/B, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2021aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46043039
- RÚZ ID
- 1112674
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 2. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat7 157 132 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 11. 7. 2020Zmena sídlaCintorínsky rad 1184/14, Komárno
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 13. 6. 2013Zmena sídlaBiskupa Kondého 4577/18, Dunajská Streda
- 19. 2. 2011Zmena sídlaKlincová 37/B, Bratislava