SA-MA s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 39 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 21/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (412 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 2. 2011
- Sídlo
- Ulica S. Stračinu 11879/7, 03601, Martin
- EBITDA marža-8,3 %
- ROA (návratnosť aktív)-11,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť106 %
- Kapitálová primeranosť-5,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -15.30netIncome: -62 951revenue: 411 529prevNetIncome: -5 882
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -5.83equity: -32 361assets: 554 764
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 105.83equity: -32 361assets: 554 764
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 26.94revenueYoY: -39.04validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -8.28netMargin: -15.30ebitda: -34 073revenue: 411 529
Altman Z''-Score-1.56Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.11 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.04 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.35 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.06 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -11.35 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -11.35 % vs. predchádzajúce -1.25 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 105.83 % vs. predchádzajúce 93.52 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.74× vs. predchádzajúce 1.43×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -15.30 % vs. predchádzajúca -0.87 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -5.83 % vs. predchádzajúca 6.48 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 39 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -15.3 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 206 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 412 tis. € | 675 tis. € | −39,0 % |
| EBITDA | -34 tis. € | 17 tis. € | −302,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -31 tis. € | 15 tis. € | −302,7 % |
| Čistý zisk | -63 tis. € | -6 tis. € | −970,2 % |
| Aktíva | 555 tis. € | 472 tis. € | +17,5 % |
| Vlastné imanie | -32 tis. € | 31 tis. € | −205,8 % |
- 22. 2. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 587 tis. €
- Aktíva spolu
- 555 tis. €
- Vlastné imanie
- −32 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 412 tis. € | 555 tis. € | -32 tis. € | -34 tis. € | -63 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 675 tis. € | 472 tis. € | 31 tis. € | 17 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 425 tis. € | 343 tis. € | 50 tis. € | 46 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 307 tis. € | 305 tis. € | 22 tis. € | -10 tis. € | -25 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 341 tis. € | 314 tis. € | 47 tis. € | 8 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 624 tis. € | 345 tis. € | 53 tis. € | -23 tis. € | -33 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 674 tis. € | 315 tis. € | 85 tis. € | 19 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 193 tis. € | 229 tis. € | 61 tis. € | -57 tis. € | -64 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 50 tis. € | 179 tis. € | -12 tis. € | -21 tis. € | -23 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 48 tis. € | 21 tis. € | -3 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla4. 2. 2016 → 27. 11. 2025
D. Makovického 5194/36, Martin
- Založenie spoločnosti22. 2. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla22. 2. 2011 → 3. 2. 2016
Nálepkova 305/2, Krpeľany
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Nákladná cestná dopravaod 15. 6. 2016
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 20. 9. 2014
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 20. 9. 2014
- 4prevádzkovanie výdajne stravyod 20. 9. 2014
- 5prevádzkovanie športových zariadeníod 20. 9. 2014
- 6prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 20. 9. 2014
- 7spracovanie a konzervovanie, zemiakov, ovocia a zeleninyod 22. 2. 2011
- 8spracovanie prírodného meduod 22. 2. 2011
- 9výroba nápojovod 22. 2. 2011
- 10vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 22. 2. 2011
- 11prípravné práce k realizácii stavbyod 22. 2. 2011
- 12uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 22. 2. 2011
- 13dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 22. 2. 2011
- 14kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 22. 2. 2011
- 15sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 22. 2. 2011
- 16nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 22. 2. 2011
- 17údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 22. 2. 2011
- 18ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 22. 2. 2011
- 19poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 22. 2. 2011
- 20výroba hotových jedál a polotovarov priemyselným spôsobom (konzervovanie)od 22. 2. 2011
- 21ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 22. 2. 2011
- 22finančný leasingod 22. 2. 2011
- 23správa bytového a nebytového fonduod 22. 2. 2011
- 24údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu upratovacích prácod 22. 2. 2011
- 25prenájom hnuteľných vecíod 22. 2. 2011
- 26poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 22. 2. 2011
- 27organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 22. 2. 2011
- 28čistiace a upratovacie službyod 22. 2. 2011
- 29prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 22. 2. 2011
- 30reklamné a marketingové službyod 22. 2. 2011
- 31osadzovanie a údržba dopravného značenia a inštalovanie dopravných značiekod 22. 2. 2011
- 32hubenie škodlivých živočíchov, mikroorganizmov a potláčanie ďalších škodlivých činiteľov jedmi vrátane ochrannej dezinfekcie, dezinsekcie, deratizácieod 22. 2. 2011
- 33služby požičovníod 22. 2. 2011
- 34oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 22. 2. 2011
- 35prevádzkovanie erotického salónuod 22. 2. 2011
- 36administratívne službyod 22. 2. 2011
- 37pestovanie, spracovanie a obchodovanie s chránenými rastlinamiod 22. 2. 2011
- 38chov vybraných druhov zvieratod 22. 2. 2011
- 39poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 22. 2. 2011
- 40poskytovanie služieb v rybárstveod 22. 2. 2011
- 41úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 22. 2. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46044965
- RÚZ ID
- 1111052
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 2. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat675 084 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 4. 2. 2016Zmena sídlaD. Makovického 5194/36, Martin
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 3. 2011Registrácia platcu DPHSK2023198628
- 22. 2. 2011Zmena sídlaNálepkova 305/2, Krpeľany