LM POWER s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +9.6 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 70/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (383 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 3. 2011
- Sídlo
- Záhradnícka 93, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža9,5 %
- ROA (návratnosť aktív)11,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)27,8 %
- Zadlženosť59 %
- Kapitálová primeranosť40,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.15netIncome: 27 386revenue: 382 991prevNetIncome: 36 935
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 40.87equity: 98 580assets: 241 178
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 59.13equity: 98 580assets: 241 178
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 7.61revenueYoY: 9.62validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 9.52netMargin: 7.15ebitda: 36 451revenue: 382 991
Altman Z''-Score3.81Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.80 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.42 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.86 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.73 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.36 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.36 % vs. predchádzajúce 18.50 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 59.13 % vs. predchádzajúce 64.34 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.59× vs. predchádzajúce 1.75×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.15 % vs. predchádzajúca 10.57 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 40.87 % vs. predchádzajúca 35.66 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 10 % na 383 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 7.2 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 41 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 11.4 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 383 tis. € | 349 tis. € | +9,6 % |
| EBITDA | 36 tis. € | 48 tis. € | −23,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 33 tis. € | 43 tis. € | −23,9 % |
| Čistý zisk | 27 tis. € | 37 tis. € | −25,9 % |
| Aktíva | 241 tis. € | 200 tis. € | +20,8 % |
| Vlastné imanie | 99 tis. € | 71 tis. € | +38,5 % |
- 1. 3. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie40.9%
- Cudzie zdroje59.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 383 tis. € | 241 tis. € | 99 tis. € | 36 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 349 tis. € | 200 tis. € | 71 tis. € | 48 tis. € | 37 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 274 tis. € | 152 tis. € | 34 tis. € | 27 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 246 tis. € | 73 tis. € | 26 tis. € | 18 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 239 tis. € | 68 tis. € | 13 tis. € | 45 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 251 tis. € | 64 tis. € | -785 € | 511 € | -4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 406 tis. € | 72 tis. € | 4 tis. € | -12 tis. € | -15 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 321 tis. € | 130 tis. € | 19 tis. € | 48 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 269 tis. € | 126 tis. € | 13 tis. € | 32 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 198 tis. € | 103 tis. € | 7 tis. € | 25 tis. € | -2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla7. 8. 2018 → 18. 3. 2022
Hrušovská 56, Bratislava
- Zmena sídla14. 2. 2012 → 6. 8. 2018
Rebarborová 1B, Bratislava
- Založenie spoločnosti1. 3. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla1. 3. 2011 → 13. 2. 2012
Hrachová 14G, Bratislava - Ružinov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 11. 3. 2023
- 2Nákup, predaj alebo preprava zbraní a strelivaod 11. 3. 2023
- 3Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla ňod 11. 3. 2023
- 4Služby požičovníod 11. 3. 2023
- 5Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 11. 3. 2023
- 6Uskutočnovanie stavieb a ich zmienod 11. 3. 2023
- 7Prípravné práce k realizácii stavbyod 11. 3. 2023
- 8Vypožičiavanie, prenájom a úschova zbraní a strelivaod 11. 3. 2023
- 9Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 11. 3. 2023
- 10administratívne službyod 10. 6. 2020
- 11prenájom hnuteľných vecíod 1. 3. 2011
- 12služby požičovníod 1. 3. 2011
- 13prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 1. 3. 2011
- 14finančný leasingod 1. 3. 2011
- 15reklamné a marketingové službyod 1. 3. 2011
- 16prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 3. 2011
- 17ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 1. 3. 2011
- 18čistiace a upratovacie službyod 1. 3. 2011
- 19faktoring a forfaitingod 1. 3. 2011
- 20prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 1. 3. 2011
- 21údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 1. 3. 2011
- 22vykonávanie odťahovej službyod 1. 3. 2011
- 23kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 3. 2011
- 24organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 1. 3. 2011
- 25organizovanie kurzov, školení a seminárovod 1. 3. 2011
- 26sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 1. 3. 2011
- 27sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 1. 3. 2011
- 28činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 3. 2011
- 29sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 1. 3. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46045970
- RÚZ ID
- 1102876
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 3. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat406 311 EUR · rok 2018
- 7. 8. 2018Zmena sídlaHrušovská 56, Bratislava
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 14. 2. 2012Zmena sídlaRebarborová 1B, Bratislava
- 1. 4. 2011Registrácia platcu DPHSK2023207835
- 1. 3. 2011Zmena sídlaHrachová 14G, Bratislava - Ružinov