JPS s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +2.5 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 100/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (403 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 2. 2011
- Sídlo
- Letná 40, 04001, Košice - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža39,6 %
- ROA (návratnosť aktív)22,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)25,2 %
- Zadlženosť11 %
- Kapitálová primeranosť88,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 30.31netIncome: 122 041revenue: 402 595prevNetIncome: 73 715
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 88.77equity: 484 170assets: 545 438
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 11.23equity: 484 170assets: 545 438
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 23.48revenueYoY: 2.47validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 39.63netMargin: 30.31ebitda: 159 535revenue: 402 595
Altman Z''-Score15.94Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.75 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 4.23 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.67 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 8.30 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 22.37 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 22.37 % vs. predchádzajúce 17.29 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 11.23 % vs. predchádzajúce 1.13 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.74× vs. predchádzajúce 0.92×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 30.31 % vs. predchádzajúca 18.76 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 88.77 % vs. predchádzajúca 98.87 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 30.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.30 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 39.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 89 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 403 tis. € | 393 tis. € | +2,5 % |
| EBITDA | 160 tis. € | 96 tis. € | +66,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 144 tis. € | 86 tis. € | +66,9 % |
| Čistý zisk | 122 tis. € | 74 tis. € | +65,6 % |
| Aktíva | 545 tis. € | 426 tis. € | +27,9 % |
| Vlastné imanie | 484 tis. € | 422 tis. € | +14,9 % |
- 26. 2. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie88.8%
- Cudzie zdroje11.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 403 tis. € | 545 tis. € | 484 tis. € | 160 tis. € | 122 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 393 tis. € | 426 tis. € | 422 tis. € | 96 tis. € | 74 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 383 tis. € | 412 tis. € | 348 tis. € | -41 tis. € | 164 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 173 tis. € | 470 tis. € | 434 tis. € | -12 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 250 tis. € | 477 tis. € | 446 tis. € | 141 tis. € | 119 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 378 tis. € | 475 tis. € | 344 tis. € | -46 tis. € | -46 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 410 tis. € | 409 tis. € | 390 tis. € | 169 tis. € | 132 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 437 tis. € | 353 tis. € | 258 tis. € | 179 tis. € | 140 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 127 tis. € | 128 tis. € | 118 tis. € | 23 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 60 tis. € | 113 tis. € | 108 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 2. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1montáž, rekonštrukcie, údržba vyhradených zdvíhacích zariadeníod 26. 2. 2011
- 2montáž, rekonštrukcie, údržba vyhradených plynových zariadeníod 26. 2. 2011
- 3montáž, rekonštrukcie, údržba vyhradených tlakových zariadeníod 26. 2. 2011
- 4výroba strojov pre hospodárske odvetviaod 26. 2. 2011
- 5zámočníctvood 26. 2. 2011
- 6odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení elektrických Oprava vyhradených technických zariadení elektrických v rozsahu: oprava a údržba rekonštrukcia montáž do funkčného celku na mieste budúcej prevádzky V rozsahu: E2 technické zariadenia elektrické s napätím do 1000V vrátane bleskozvodov Triedy objektov: A objekty bez nebezpečenstva výbuchuod 26. 2. 2011
- 7prípravné práce k realizácii stavbyod 26. 2. 2011
- 8uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 26. 2. 2011
- 9komplexná projektová činnosť s rozsahom oprávnenia Komplexné priemyselné stavbyod 26. 2. 2011
- 10vykonávanie prípravnej predprojektovej činnosti, vypracovanie stavebných zámerov, štúdií, komplexných výhľadových inžinierskych dokumentácií a variantných štúdiíod 26. 2. 2011
- 11vykonávanie projektového manažmentu a odborného autorského dohľadu nad uskutočňovaním staviebod 26. 2. 2011
- 12projektovanie a navrhovanie objektov, zariadení a prác, ktoré sú súčasťou banskej činnosti a činnosti vykonávanej banským spôsobomod 26. 2. 2011
- 13informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 26. 2. 2011
- 14komplexná inžinierska činnosťod 26. 2. 2011
- 15výkon činnosti stavbyvedúceho s odborným zameraním: Inžinierske stavby - mosty, tunely, energetické a iné líniové stavby, komplexné priemyselné stavby Technické, technologické a energetické vybavenie stavieb - plynové zariadeniaod 26. 2. 2011
- 16výkon činnosti stavebného dozoru s odborným zameraním: Inžinierske stavby - potrubné, energetické a iné líniové stavby, komplexné priemyselné stavby Technické, technologické a energetické vybavenie stavieb - zdravotnotechnické zariadenia a inštalácie, plynové zariadenia, výrobné technologické zariadeniaod 26. 2. 2011
- 17kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 26. 2. 2011
- 18sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 26. 2. 2011
- 19sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 26. 2. 2011
- 20sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 26. 2. 2011
- 21činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 26. 2. 2011
- 22administratívne službyod 26. 2. 2011
- 23faktoring a forfaitingod 26. 2. 2011
- 24vedenie účtovníctvaod 26. 2. 2011
- 25počítačové službyod 26. 2. 2011
- 26vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 26. 2. 2011
- 27prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 26. 2. 2011
- 28prenájom hnuteľných vecíod 26. 2. 2011
- 29organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 26. 2. 2011
- 30prieskum trhu a verejnej mienkyod 26. 2. 2011
- 31reklamné a marketingové službyod 26. 2. 2011
- 32upratovacie a čistiace práceod 26. 2. 2011
- 33služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 26. 2. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46057862
- RÚZ ID
- 1099493
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 2. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat437 274 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 15. 9. 2011Registrácia platcu DPHSK2023228449