EKO-KER s.r.o. . „v konkurze“
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 22 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 82/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (297 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 2. 2011
- Sídlo
- Štvrť 1. mája 40, 98554, Lovinobaňa
- EBITDA marža99,7 %
- ROA (návratnosť aktív)33,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)41,3 %
- Zadlženosť20 %
- Kapitálová primeranosť79,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 78.75netIncome: 233 570revenue: 296 602prevNetIncome: 301 527
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 79.80equity: 565 477assets: 708 619
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 20.20equity: 565 477assets: 708 619
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: -22.48validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 99.68netMargin: 78.75ebitda: 295 658revenue: 296 602
Altman Z''-Score10.57Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.57 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.47 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.38 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 4.15 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 32.96 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 32.96 % vs. predchádzajúce 73.08 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 20.20 % vs. predchádzajúce 19.56 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.42× vs. predchádzajúce 0.93×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 78.75 % vs. predchádzajúca 78.81 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 79.80 % vs. predchádzajúca 80.44 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 22 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 78.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.79 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 99.7 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 80 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 297 tis. € | 383 tis. € | −22,5 % |
| EBITDA | 296 tis. € | 382 tis. € | −22,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 266 tis. € | 344 tis. € | −22,5 % |
| Čistý zisk | 234 tis. € | 302 tis. € | −22,5 % |
| Aktíva | 709 tis. € | 413 tis. € | +71,7 % |
| Vlastné imanie | 565 tis. € | 332 tis. € | +70,4 % |
- 25. 2. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie79.8%
- Cudzie zdroje20.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 297 tis. € | 709 tis. € | 565 tis. € | 296 tis. € | 234 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 383 tis. € | 413 tis. € | 332 tis. € | 382 tis. € | 302 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 752 tis. € | 31 tis. € | — | -960 € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 509 tis. € | 24 tis. € | — | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti25. 2. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena25. 2. 2011 → 4. 2. 2021
EKO-KER s.r.o.
- Zmena sídla25. 2. 2011 → 26. 9. 2011
Strojárska 717/12, Detva
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1prípravné práce k realizácii stavbyod 25. 2. 2011
- 2uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 25. 2. 2011
- 3dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 25. 2. 2011
- 4výkon činnosti stavbyvedúceho - pozemné stavby, inžinierske stavbyod 25. 2. 2011
- 5čistenie kanalizačných systémovod 25. 2. 2011
- 6čistiace a upratovacie službyod 25. 2. 2011
- 7poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 25. 2. 2011
- 8podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 25. 2. 2011
- 9nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 25. 2. 2011
- 10kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 25. 2. 2011
- 11sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 25. 2. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46059504
- RÚZ ID
- 1121984
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 2. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat382 611 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 25. 2. 2011Zmena obchodného mena→ EKO-KER s.r.o.
- 25. 2. 2011Zmena sídlaStrojárska 717/12, Detva