montico, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +1.7 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 50/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (1,9 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 3. 2011
- Sídlo
- Garbiarska 905/905, 03101, Liptovský Mikuláš
- EBITDA marža10,6 %
- ROA (návratnosť aktív)1,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)7,7 %
- Zadlženosť80 %
- Kapitálová primeranosť20,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.53netIncome: 48 842revenue: 1 931 008prevNetIncome: 28 149
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 20.33equity: 633 322assets: 3 115 943
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 79.67equity: 633 322assets: 3 115 943
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 1.13revenueYoY: 1.67validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 10.60netMargin: 2.53ebitda: 204 779revenue: 1 931 008
Altman Z''-Score2.84Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.40 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.80 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.38 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.27 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.57 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.57 % vs. predchádzajúce 1.00 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 79.67 % vs. predchádzajúce 79.23 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.62× vs. predchádzajúce 0.67×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.53 % vs. predchádzajúca 1.48 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 20.33 % vs. predchádzajúca 20.77 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 2.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 20 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,9 mil. € | 1,9 mil. € | +1,7 % |
| EBITDA | 205 tis. € | 186 tis. € | +10,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 184 tis. € | 167 tis. € | +10,2 % |
| Čistý zisk | 49 tis. € | 28 tis. € | +73,5 % |
| Aktíva | 3,1 mil. € | 2,8 mil. € | +10,7 % |
| Vlastné imanie | 633 tis. € | 584 tis. € | +8,4 % |
- 3. 3. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie20.3%
- Cudzie zdroje79.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 1,9 mil. € | 3,1 mil. € | 633 tis. € | 205 tis. € | 49 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 1,9 mil. € | 2,8 mil. € | 584 tis. € | 186 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,6 mil. € | 2,9 mil. € | 774 tis. € | 742 tis. € | 437 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,9 mil. € | 3,4 mil. € | 562 tis. € | 375 tis. € | 225 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2,2 mil. € | 3,5 mil. € | 512 tis. € | 341 tis. € | 176 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,6 mil. € | 2,9 mil. € | 406 tis. € | 181 tis. € | 77 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,5 mil. € | 2,9 mil. € | 563 tis. € | 236 tis. € | 125 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,6 mil. € | 2,9 mil. € | 614 tis. € | 201 tis. € | 90 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,8 mil. € | 2,5 mil. € | 625 tis. € | 418 tis. € | 296 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 1,7 mil. € | 2,0 mil. € | 327 tis. € | 296 tis. € | 219 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 3. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Finančný lízingod 28. 9. 2024
- 2Faktoring a forfaitingod 31. 1. 2024
- 3Zasielateľstvood 22. 2. 2017
- 4prenájom hnuteľných vecíod 27. 7. 2013
- 5výroba drevených obalov a paliet a ich opravaod 31. 7. 2012
- 6opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 31. 7. 2012
- 7výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 31. 7. 2012
- 8nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 3. 3. 2011
- 9sťahovacie službyod 3. 3. 2011
- 10skladovanieod 3. 3. 2011
- 11baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 3. 3. 2011
- 12prípravné práce k realizácii stavbyod 3. 3. 2011
- 13služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 3. 3. 2011
- 14vydavateľská činnosťod 3. 3. 2011
- 15prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 3. 3. 2011
- 16reklamné a marketingové službyod 3. 3. 2011
- 17počítačové službyod 3. 3. 2011
- 18uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 3. 3. 2011
- 19dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 3. 3. 2011
- 20kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 3. 3. 2011
- 21sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 3. 3. 2011
- 22sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 3. 3. 2011
- 23sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 3. 3. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46066021
- RÚZ ID
- 1114804
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 3. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat2 231 470 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 4. 2011Registrácia platcu DPHSK2023218747