Arch - Reality s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 65 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 16/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (128 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 3. 2011
- Sídlo
- Šustekova 10, 85104, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža1,8 %
- ROA (návratnosť aktív)0,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť102 %
- Kapitálová primeranosť-1,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.37netIncome: 1 755revenue: 127 670prevNetIncome: 2 524
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -1.52equity: -6 792assets: 445 754
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 101.52equity: -6 792assets: 445 754
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -6.13revenueYoY: -65.22validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.83netMargin: 1.37ebitda: 2 330revenue: 127 670
Altman Z''-Score0.26Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.03 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.27 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.03 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.39 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.39 % vs. predchádzajúce 1.04 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 101.52 % vs. predchádzajúce 99.69 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.29× vs. predchádzajúce 1.52×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.37 % vs. predchádzajúca 0.69 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -1.52 % vs. predchádzajúca 0.31 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 65 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 1.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 1013 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 128 tis. € | 367 tis. € | −65,2 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 3 tis. € | −27,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 3 tis. € | −27,3 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 3 tis. € | −30,5 % |
| Aktíva | 446 tis. € | 242 tis. € | +84,0 % |
| Vlastné imanie | -7 tis. € | 744 € | −10× |
- 4. 3. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 453 tis. €
- Aktíva spolu
- 446 tis. €
- Vlastné imanie
- −6.8 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 128 tis. € | 446 tis. € | -7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 367 tis. € | 242 tis. € | 744 € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 476 tis. € | 670 tis. € | -2 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 263 tis. € | 549 tis. € | -33 tis. € | 919 € | 541 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 905 tis. € | 618 tis. € | -34 tis. € | 123 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 474 tis. € | 783 tis. € | -36 tis. € | -3 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 284 tis. € | 564 tis. € | -50 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 335 tis. € | 268 tis. € | -52 tis. € | 11 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 174 tis. € | 228 tis. € | -62 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 226 tis. € | 324 tis. € | -66 tis. € | 11 tis. € | 10 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 3. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 4. 3. 2011
- 2reklamné a marketingové službyod 4. 3. 2011
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 4. 3. 2011
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb v rozsahu reklamyod 4. 3. 2011
- 5prieskum trhu a verejnej mienkyod 4. 3. 2011
- 6prípravné práce k realizácii stavbyod 4. 3. 2011
- 7uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 4. 3. 2011
- 8dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 4. 3. 2011
- 9čistiace a upratovacie službyod 4. 3. 2011
- 10poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 4. 3. 2011
- 11vedenie účtovníctvaod 4. 3. 2011
- 12nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 4. 3. 2011
- 13prenájom hnuteľných vecíod 4. 3. 2011
- 14prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 4. 3. 2011
- 15činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 4. 3. 2011
- 16sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 4. 3. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46069461
- RÚZ ID
- 1108687
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 3. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat904 847 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna