PPSYS s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 16 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 96/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (728 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 29. 3. 2011
- Sídlo
- Ružová 5, 08301, Sabinov
- EBITDA marža29,2 %
- ROA (návratnosť aktív)48,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)96,6 %
- Zadlženosť50 %
- Kapitálová primeranosť50,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 25.77netIncome: 187 530revenue: 727 763prevNetIncome: 67 583
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 50.05equity: 194 219assets: 388 017
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 49.95equity: 194 219assets: 388 017
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 34.58revenueYoY: 15.74validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 29.15netMargin: 25.77ebitda: 212 174revenue: 727 763
Altman Z''-Score7.60Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.99 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.44 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.12 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.05 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 48.33 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 48.33 % vs. predchádzajúce 25.34 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 49.95 % vs. predchádzajúce 72.16 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.88× vs. predchádzajúce 2.36×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 25.77 % vs. predchádzajúca 10.75 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 50.05 % vs. predchádzajúca 27.84 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 16 % na 728 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 25.8 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.26 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 29.2 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 50 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 728 tis. € | 629 tis. € | +15,7 % |
| EBITDA | 212 tis. € | 91 tis. € | +134,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 191 tis. € | 82 tis. € | +134,2 % |
| Čistý zisk | 188 tis. € | 68 tis. € | +177,5 % |
| Aktíva | 388 tis. € | 267 tis. € | +45,5 % |
| Vlastné imanie | 194 tis. € | 74 tis. € | +161,6 % |
- 29. 3. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie50.1%
- Cudzie zdroje49.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 728 tis. € | 388 tis. € | 194 tis. € | 212 tis. € | 188 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 629 tis. € | 267 tis. € | 74 tis. € | 91 tis. € | 68 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 334 tis. € | 177 tis. € | 48 tis. € | 12 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 344 tis. € | 257 tis. € | 45 tis. € | 20 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 378 tis. € | 187 tis. € | 36 tis. € | 24 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 192 tis. € | 127 tis. € | 21 tis. € | 11 tis. € | -465 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 314 tis. € | 118 tis. € | 21 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 250 tis. € | 97 tis. € | 14 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 111 tis. € | 61 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 50 tis. € | 48 tis. € | 6 tis. € | -3 tis. € | -6 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla3. 9. 2019 → 10. 8. 2022
Murgašova 1, Sabinov
- Zmena sídla26. 11. 2015 → 2. 9. 2019
Jazvečia 7, Košice - mestská časť Ťahanovce
- Založenie spoločnosti29. 3. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla29. 3. 2011 → 25. 11. 2015
Hroncova 17, Košice
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46081526
- RÚZ ID
- 1116784
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 3. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat727 763 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 3. 9. 2019Zmena sídlaMurgašova 1, Sabinov
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 26. 11. 2015Zmena sídlaJazvečia 7, Košice - mestská časť Ťahanovce
- 1. 8. 2011Registrácia platcu DPHSK2023236017
- 29. 3. 2011Zmena sídlaHroncova 17, Košice