Granila SK s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 96 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 57/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (67 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 4. 2011
- Sídlo
- Stöcklova 77/32, 08501, Bardejov
- EBITDA marža-80,4 %
- ROA (návratnosť aktív)-7,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-13,6 %
- Zadlženosť44 %
- Kapitálová primeranosť56,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -120.03netIncome: -79 853revenue: 66 528prevNetIncome: 193 246
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 56.14equity: 589 145assets: 1 049 354
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 43.86equity: 589 145assets: 1 049 354
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 48.03revenueYoY: -95.72validHistoryYears: 7.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -80.40netMargin: -120.03ebitda: -53 486revenue: 66 528
Altman Z''-Score3.97Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.10 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.81 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.29 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.34 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -7.61 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -7.61 % vs. predchádzajúce 16.79 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 43.86 % vs. predchádzajúce 41.88 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.06× vs. predchádzajúce 1.35×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -120.03 % vs. predchádzajúca 12.43 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 56.14 % vs. predchádzajúca 58.12 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 96 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -120.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 56 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2021 | 2020 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 67 tis. € | 1,6 mil. € | −95,7 % |
| EBITDA | -53 tis. € | 342 tis. € | −115,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -48 tis. € | 307 tis. € | −115,7 % |
| Čistý zisk | -80 tis. € | 193 tis. € | −141,3 % |
| Aktíva | 1,0 mil. € | 1,2 mil. € | −8,8 % |
| Vlastné imanie | 589 tis. € | 669 tis. € | −11,9 % |
- 5. 4. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
Finančné ukazovatele
2021Štruktúra financovania
- Vlastné imanie56.1%
- Cudzie zdroje43.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021aktuálny | Riadna | 67 tis. € | 1,0 mil. € | 589 tis. € | -53 tis. € | -80 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,6 mil. € | 1,2 mil. € | 669 tis. € | 342 tis. € | 193 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 3,4 mil. € | 1,2 mil. € | 476 tis. € | 402 tis. € | 162 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 2,2 mil. € | 980 tis. € | 314 tis. € | 239 tis. € | 182 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,5 mil. € | 663 tis. € | 132 tis. € | 136 tis. € | 104 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 398 tis. € | 247 tis. € | 28 tis. € | 32 tis. € | 24 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 6 tis. € | 37 tis. € | 4 tis. € | -346 € | -831 € | EUR |
| 2014 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 4. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena5. 4. 2011 → 28. 9. 2015
Finisterrecup s. r. o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2021aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1Činnosť agentúry dočasného zamestnávania na základe povolenia Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny č. UPS/US1/SSZOSK/BEZ/2018/14297-4od 24. 7. 2018
- 2Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 28. 9. 2017
- 3Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 28. 9. 2017
- 4Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 28. 9. 2017
- 5Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 29. 9. 2015
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 29. 9. 2015
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 29. 9. 2015
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 29. 9. 2015
- 9Prípravné práce k realizácii stavbyod 29. 9. 2015
- 10Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 29. 9. 2015
- 11Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 29. 9. 2015
- 12Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 29. 9. 2015
- 13Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 29. 9. 2015
- 14Výroba strojov a prístrojov pre domácnosťod 29. 9. 2015
- 15Výroba strojov pre hospodárske odvetviaod 29. 9. 2015
- 16Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 29. 9. 2015
- 17Prenájom hnuteľných vecíod 29. 9. 2015
- 18Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 29. 9. 2015
- 19Zámočníctvood 29. 9. 2015
- 20Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 29. 9. 2015
- 21Reklamné a marketingové službyod 29. 9. 2015
- 22Administratívne službyod 29. 9. 2015
- 23Vedenie účtovníctvaod 29. 9. 2015
- 24kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 5. 4. 2011
- 25prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 5. 4. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46095209
- RÚZ ID
- 1132357
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 4. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat3 406 462 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 5. 4. 2011Zmena obchodného mena→ Finisterrecup s. r. o.