RV Trailer s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 49 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 96/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (36 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 3. 2011
- Sídlo
- Edelényska 2026/1, 04801, Rožňava
- EBITDA marža61,0 %
- ROA (návratnosť aktív)11,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)21,1 %
- Zadlženosť45 %
- Kapitálová primeranosť55,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 60.42netIncome: 21 993revenue: 36 401prevNetIncome: 4 268
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 54.99equity: 104 363assets: 189 770
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 45.01equity: 104 363assets: 189 770
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 19.27revenueYoY: 49.47validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 61.00netMargin: 60.42ebitda: 22 206revenue: 36 401
Altman Z''-Score4.76Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.08 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.73 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.67 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.28 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.59 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.59 % vs. predchádzajúce 2.26 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 45.01 % vs. predchádzajúce 56.40 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.19× vs. predchádzajúce 0.13×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 60.42 % vs. predchádzajúca 17.53 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 54.99 % vs. predchádzajúca 43.60 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 36401 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 49 % na 36 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 60.4 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.60 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 61.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 55 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 36 tis. € | 24 tis. € | +49,5 % |
| EBITDA | 22 tis. € | 5 tis. € | +335,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 20 tis. € | 5 tis. € | +335,9 % |
| Čistý zisk | 22 tis. € | 4 tis. € | +415,3 % |
| Aktíva | 190 tis. € | 189 tis. € | +0,4 % |
| Vlastné imanie | 104 tis. € | 82 tis. € | +26,7 % |
- 15. 3. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie55.0%
- Cudzie zdroje45.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 36 tis. € | 190 tis. € | 104 tis. € | 22 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 24 tis. € | 189 tis. € | 82 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 23 tis. € | 185 tis. € | 78 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 21 tis. € | 180 tis. € | 73 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 66 tis. € | 177 tis. € | 71 tis. € | 22 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 151 tis. € | 157 tis. € | 55 tis. € | 45 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 163 tis. € | 104 tis. € | 22 tis. € | 33 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 248 tis. € | 67 tis. € | -27 € | 2 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 178 tis. € | 38 tis. € | 2 tis. € | 878 € | -1 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 7 tis. € | 41 tis. € | 3 tis. € | — | -1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 3. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 15. 3. 2011
- 2údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 15. 3. 2011
- 3prenájom hnuteľných vecíod 15. 3. 2011
- 4výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 15. 3. 2011
- 5výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 15. 3. 2011
- 6kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/od 15. 3. 2011
- 7prípravné práce k realizácii stavbyod 15. 3. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46095365
- RÚZ ID
- 1108842
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 3. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat247 847 EUR · rok 2015
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna