PO BEARINGS s. r. o.
aktívnaStabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 74/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (1,8 mil. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 4. 2011
- Sídlo
- Masarykova 22, 08001, Prešov
- EBITDA marža7,6 %
- ROA (návratnosť aktív)4,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)8,4 %
- Zadlženosť42 %
- Kapitálová primeranosť58,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.97netIncome: 53 867revenue: 1 814 139prevNetIncome: 103 183
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 58.11equity: 638 002assets: 1 097 956
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 41.89equity: 638 002assets: 1 097 956
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 8.86revenueYoY: —validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.57netMargin: 2.97ebitda: 137 299revenue: 1 814 139
Altman Z''-Score6.04Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.14 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.73 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.71 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.46 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.91 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.91 % vs. predchádzajúce 9.78 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 41.89 % vs. predchádzajúce 44.61 %.splnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 58.11 % vs. predchádzajúca 55.39 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby za 2024: 1.8 mil. €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).
- Info
Čistá marža len 3.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 58 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,8 mil. € | — | — |
| EBITDA | 137 tis. € | 192 tis. € | −28,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 124 tis. € | 173 tis. € | −28,6 % |
| Čistý zisk | 54 tis. € | 103 tis. € | −47,8 % |
| Aktíva | 1,1 mil. € | 1,1 mil. € | +4,1 % |
| Vlastné imanie | 638 tis. € | 584 tis. € | +9,2 % |
- 27. 4. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie58.1%
- Cudzie zdroje41.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,8 mil. € | 1,1 mil. € | 638 tis. € | 137 tis. € | 54 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 1,1 mil. € | 584 tis. € | 192 tis. € | 103 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,8 mil. € | 1,1 mil. € | 592 tis. € | 160 tis. € | 83 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 1,0 mil. € | 509 tis. € | 191 tis. € | 114 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 683 tis. € | 396 tis. € | 125 tis. € | 70 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 672 tis. € | 325 tis. € | 170 tis. € | 103 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,6 mil. € | 618 tis. € | 223 tis. € | 178 tis. € | 106 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,4 mil. € | 495 tis. € | 116 tis. € | 172 tis. € | 111 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 550 tis. € | 406 tis. € | 138 tis. € | 84 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 469 tis. € | 322 tis. € | 141 tis. € | 91 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 4. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46096728
- RÚZ ID
- 1111115
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 4. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat1 841 168 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 5. 5. 2011Registrácia platcu DPHSK2023250130