IOC s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 13 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 89/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (118 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 3. 2011
- Sídlo
- Prúdová 21/2894, 04001, Košice - mestská časť Džungľa
- EBITDA marža65,2 %
- ROA (návratnosť aktív)23,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)45,0 %
- Zadlženosť48 %
- Kapitálová primeranosť51,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 47.70netIncome: 56 229revenue: 117 885prevNetIncome: 50 883
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 51.86equity: 125 014assets: 241 061
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 48.14equity: 125 014assets: 241 061
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 4.81revenueYoY: -13.37validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 65.24netMargin: 47.70ebitda: 76 914revenue: 117 885
Altman Z''-Score6.75Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.02 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.77 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.82 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.13 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 23.33 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 23.33 % vs. predchádzajúce 18.72 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 48.14 % vs. predchádzajúce 55.97 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.49× vs. predchádzajúce 0.50×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 47.70 % vs. predchádzajúca 37.39 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 51.86 % vs. predchádzajúca 44.03 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 13 % na 118 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 47.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.48 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 65.2 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 52 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 118 tis. € | 136 tis. € | −13,4 % |
| EBITDA | 77 tis. € | 72 tis. € | +6,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 69 tis. € | 65 tis. € | +6,4 % |
| Čistý zisk | 56 tis. € | 51 tis. € | +10,5 % |
| Aktíva | 241 tis. € | 272 tis. € | −11,3 % |
| Vlastné imanie | 125 tis. € | 120 tis. € | +4,5 % |
- 15. 3. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie51.9%
- Cudzie zdroje48.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 118 tis. € | 241 tis. € | 125 tis. € | 77 tis. € | 56 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 136 tis. € | 272 tis. € | 120 tis. € | 72 tis. € | 51 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 118 tis. € | 287 tis. € | 101 tis. € | 40 tis. € | 24 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 101 tis. € | 251 tis. € | 77 tis. € | 21 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 103 tis. € | 280 tis. € | 118 tis. € | 34 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 103 tis. € | 273 tis. € | 116 tis. € | 33 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 134 tis. € | 263 tis. € | 96 tis. € | 32 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 64 tis. € | 178 tis. € | 75 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 55 tis. € | 168 tis. € | 70 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 77 tis. € | 164 tis. € | 67 tis. € | 6 tis. € | 224 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 6 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 3. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla15. 3. 2011 → 12. 12. 2014
Bukureštská 7, Košice-Sídlisko Ťahanovce
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 15. 3. 2011
- 2vedenie účtovníctvaod 15. 3. 2011
- 3reklamné a marketingové službyod 15. 3. 2011
- 4organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 15. 3. 2011
- 5vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 15. 3. 2011
- 6kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 3. 2011
- 7administratívne službyod 15. 3. 2011
- 8polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 15. 3. 2011
- 9počítačové službyod 15. 3. 2011
- 10služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 15. 3. 2011
- 11prenájom hnuteľných vecíod 15. 3. 2011
- 12sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 15. 3. 2011
- 13sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 15. 3. 2011
- 14výroba komunikačných zariadení, spotrebnej elektroniky, počítačov a kancelárskych strojovod 15. 3. 2011
- 15fotografické službyod 15. 3. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46097953
- RÚZ ID
- 1130564
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 3. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat136 082 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 4. 2011Registrácia platcu DPHSK2023226293
- 15. 3. 2011Zmena sídlaBukureštská 7, Košice-Sídlisko Ťahanovce