Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

VATRANCY, s. r. o.

aktívna
Hradská 3G, 82107, Bratislava - mestská časť Vrakuňa
podľa §4, registrácia od 20. 4. 2011
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)1,0 mil. €
11,1 %vs 2023
Zisk (2024)58 tis. €
18,0 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)-143 tis. €
29,0 %vs 2023
Zadlženosť (2024)198 %
7,7 %Vysokávs 2023
ROE (2024)-40.8 %
15,4 %Stratavs 2023

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 11 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 30/100

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (1,0 mil. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Klesajúce tržbytržby -11 % medziročne
Ziskováčistá marža 6 %
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
25. 3. 2011
Sídlo
Hradská 3G, 82107, Bratislava - mestská časť Vrakuňa
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža6,4 %
  • ROA (návratnosť aktív)39,9 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť198 %
  • Kapitálová primeranosť-97,9 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (1,0 mil. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
30/ 100Slabá
Ziskovosť13 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 5.56
  • netIncome: 58 253
  • revenue: 1 048 551
  • prevNetIncome: 71 040
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -97.85
  • equity: -142 921
  • assets: 146 057
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 197.85
  • equity: -142 921
  • assets: 146 057
Rast13 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 4.57
  • revenueYoY: -11.12
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 6.44
  • netMargin: 5.56
  • ebitda: 67 539
  • revenue: 1 048 551
Altman Z''-Score6.84Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-1.93aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.266.64aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.722.64aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.52presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 39.88 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 39.88 % vs. predchádzajúce 29.59 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 197.85 % vs. predchádzajúce 183.79 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 7.18× vs. predchádzajúce 4.91×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.56 % vs. predchádzajúca 6.02 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -97.85 % vs. predchádzajúca -83.79 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 39 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Upozornenie

    Tržby medziročne klesli o 11 % na 1.0 mil. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.

  • Pozitívne

    Čistá marža 5.6 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

  • Pozitívne

    ROA 39.9 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby1,0 mil. €1,2 mil. €−11,1 %
EBITDA68 tis. €90 tis. €−24,8 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)61 tis. €81 tis. €−24,8 %
Čistý zisk58 tis. €71 tis. €−18,0 %
Aktíva146 tis. €240 tis. €−39,2 %
Vlastné imanie-143 tis. €-201 tis. €+29,0 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 25. 3. 2011Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby