Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Pranie a žehlenie, s. r. o.

aktívna
Estónska 53, 82107, Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2016)104 tis. €
10,8 %vs 2015
Zisk (2016)6 tis. €
402,4 %vs 2015
Vlastné imanie (2016)8 tis. €
331,3 %vs 2015
Zadlženosť (2016)92 %
5,1 %Vysokávs 2015
ROE (2016)76.8 %
16,5 %Výbornévs 2015

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 11 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 54/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (104 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.

Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 92 % aktív
Ziskováčistá marža 6 %
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
29. 3. 2011
Sídlo
Estónska 53, 82107, Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2016)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža12,9 %
  • ROA (návratnosť aktív)5,9 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)76,8 %
  • Zadlženosť92 %
  • Kapitálová primeranosť7,7 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (104 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
54/ 100Stabilná
Ziskovosť13 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 6.17
  • netIncome: 6 385
  • revenue: 103 500
  • prevNetIncome: 1 271
Kapitál3 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 7.73
  • equity: 8 312
  • assets: 107 549
Zadlženosť1 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 92.27
  • equity: 8 312
  • assets: 107 549
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 38.24
  • revenueYoY: 10.79
  • validHistoryYears: 3.00
Efektivita17 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 12.90
  • netMargin: 6.17
  • ebitda: 13 356
  • revenue: 103 500
Altman Z''-Score1.12Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.15aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.17aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.71aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.09presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 5.94 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.94 % vs. predchádzajúce 1.85 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 92.27 % vs. predchádzajúce 97.20 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.96× vs. predchádzajúce 1.36×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.17 % vs. predchádzajúca 1.36 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 7.73 % vs. predchádzajúca 2.80 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 11 % na 104 tis. € — stabilný organický rast.

  • Pozitívne

    Čistá marža 6.2 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 8 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Upozornenie

    Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 331 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.

Finančný prehľad (2016)
Položka20162015Zmena
Tržby104 tis. €93 tis. €+10,8 %
EBITDA13 tis. €8 tis. €+69,8 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)12 tis. €7 tis. €+69,8 %
Čistý zisk6 tis. €1 tis. €+402,4 %
Aktíva108 tis. €69 tis. €+56,3 %
Vlastné imanie8 tis. €2 tis. €+331,3 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 29. 3. 2011Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
  • 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby