HK Trans s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 16 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 40/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (202 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 29. 3. 2011
- Sídlo
- Znievska 19, 85106, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža-7,8 %
- ROA (návratnosť aktív)-3,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-14,4 %
- Zadlženosť79 %
- Kapitálová primeranosť21,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -8.37netIncome: -16 874revenue: 201 568prevNetIncome: 2 876
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 21.44equity: 116 960assets: 545 578
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 78.56equity: 116 960assets: 545 578
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 169.50revenueYoY: -15.61validHistoryYears: 4.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -7.77netMargin: -8.37ebitda: -15 669revenue: 201 568
Altman Z''-Score0.42Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.42 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.12 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.16 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.29 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -3.09 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -3.09 % vs. predchádzajúce 7.36 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 78.56 % vs. predchádzajúce 100.42 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.37× vs. predchádzajúce 6.11×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -8.37 % vs. predchádzajúca 1.20 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 21.44 % vs. predchádzajúca -0.42 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 16 % na 202 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -8.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 21 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 70558 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2016 | 2015 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 202 tis. € | 239 tis. € | −15,6 % |
| EBITDA | -16 tis. € | 4 tis. € | −454,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -14 tis. € | 4 tis. € | −454,3 % |
| Čistý zisk | -17 tis. € | 3 tis. € | −686,7 % |
| Aktíva | 546 tis. € | 39 tis. € | +13× |
| Vlastné imanie | 117 tis. € | -166 € | +706× |
- 29. 3. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015
Finančné ukazovatele
2016Štruktúra financovania
- Vlastné imanie21.4%
- Cudzie zdroje78.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016aktuálny | Riadna | 202 tis. € | 546 tis. € | 117 tis. € | -16 tis. € | -17 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 239 tis. € | 39 tis. € | -166 € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 7 tis. € | 5 tis. € | -3 tis. € | -6 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 10 tis. € | 10 tis. € | 4 tis. € | — | 231 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti29. 3. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2016aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46102540
- RÚZ ID
- 1135383
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 3. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat238 843 EUR · rok 2015
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna