Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

BPS Lipová 1 s.r.o.

aktívna
M. Bercsényiho 316/28, 94110, Tvrdošovce
podľa §4, registrácia od 20. 6. 2012
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)843 tis. €
52,1 %vs 2023
Zisk (2024)125 tis. €
10×vs 2023
Vlastné imanie (2024)327 tis. €
61,5 %vs 2023
Zadlženosť (2024)91 %
3,2 %Vysokávs 2023
ROE (2024)38.1 %
672,5 %Výbornévs 2023

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 52 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 56/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (843 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.

Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 91 % aktív
Vysoká ziskovosťčistá marža 15 %
Silný rasttržby +52 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
3. 5. 2011
Sídlo
M. Bercsényiho 316/28, 94110, Tvrdošovce
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža27,6 %
  • ROA (návratnosť aktív)3,3 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)38,1 %
  • Zadlženosť91 %
  • Kapitálová primeranosť8,6 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (843 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
56/ 100Stabilná
Ziskovosť17 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 14.80
  • netIncome: 124 680
  • revenue: 842 547
  • prevNetIncome: -13 482
Kapitál3 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 8.57
  • equity: 327 323
  • assets: 3 817 563
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 91.43
  • equity: 327 323
  • assets: 3 817 563
Rast13 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 2.49
  • revenueYoY: 52.11
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 27.57
  • netMargin: 14.80
  • ebitda: 232 277
  • revenue: 842 547
Altman Z''-Score0.59Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.17aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-0.03aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.35aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.10presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score6 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 3.27 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.27 % vs. predchádzajúce -0.37 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 91.43 % vs. predchádzajúce 94.48 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.22× vs. predchádzajúce 0.15×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 14.80 % vs. predchádzajúca -2.43 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 8.57 % vs. predchádzajúca 5.52 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 52 % na 843 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Pozitívne

    Čistá marža 14.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 27.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 9 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby843 tis. €554 tis. €+52,1 %
EBITDA232 tis. €80 tis. €+188,9 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)209 tis. €72 tis. €+188,9 %
Čistý zisk125 tis. €-13 tis. €+10×
Aktíva3,8 mil. €3,7 mil. €+4,1 %
Vlastné imanie327 tis. €203 tis. €+61,5 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 3. 5. 2011Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby