Goodfridays, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 224 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 74/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (250 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 3. 2011
- Sídlo
- Námestie Hraničiarov 21, 85103, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža20,3 %
- ROA (návratnosť aktív)10,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)31,2 %
- Zadlženosť66 %
- Kapitálová primeranosť33,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 17.11netIncome: 42 763revenue: 249 919prevNetIncome: 36 018
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 33.59equity: 137 096assets: 408 202
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 66.41equity: 137 096assets: 408 202
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 110.63revenueYoY: 223.71validHistoryYears: 8.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 20.26netMargin: 17.11ebitda: 50 637revenue: 249 919
Altman Z''-Score2.94Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.66 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.04 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.71 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.53 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 10.48 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 10.48 % vs. predchádzajúce 29.97 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 66.41 % vs. predchádzajúce 27.80 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.61× vs. predchádzajúce 0.64×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 17.11 % vs. predchádzajúca 46.65 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 33.59 % vs. predchádzajúca 72.20 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +224 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 224 % na 250 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 17.1 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.17 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 20.3 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 34 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2021 | 2020 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 250 tis. € | 77 tis. € | +223,7 % |
| EBITDA | 51 tis. € | 44 tis. € | +13,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 46 tis. € | 40 tis. € | +13,9 % |
| Čistý zisk | 43 tis. € | 36 tis. € | +18,7 % |
| Aktíva | 408 tis. € | 120 tis. € | +239,6 % |
| Vlastné imanie | 137 tis. € | 87 tis. € | +58,0 % |
- 26. 3. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2021Štruktúra financovania
- Vlastné imanie33.6%
- Cudzie zdroje66.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021aktuálny | Riadna | 250 tis. € | 408 tis. € | 137 tis. € | 51 tis. € | 43 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 77 tis. € | 120 tis. € | 87 tis. € | 44 tis. € | 36 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 98 tis. € | 101 tis. € | 51 tis. € | 29 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 99 tis. € | 113 tis. € | 25 tis. € | 31 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 85 tis. € | 122 tis. € | 2 tis. € | 15 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 26 tis. € | 114 tis. € | -10 tis. € | 4 tis. € | 698 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 18 tis. € | 235 tis. € | -10 tis. € | -7 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 1 tis. € | 229 tis. € | 6 tis. € | — | -173 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 3. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2021aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46104038
- RÚZ ID
- 1104338
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 3. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat249 919 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 1. 5. 2011Registrácia platcu DPHSK2023233080