HARTOM s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 94 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 56/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (384 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 4. 2011
- Sídlo
- Jazerná 1, 04012, Košice - mestská časť Juh
- EBITDA marža12,6 %
- ROA (návratnosť aktív)69,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)235311,1 %
- Zadlženosť100 %
- Kapitálová primeranosť0,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 11.04netIncome: 42 356revenue: 383 795prevNetIncome: -19 389
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 0.030equity: 18.00assets: 60 625
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 99.97equity: 18.00assets: 60 625
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 135.66revenueYoY: 94.02validHistoryYears: 6.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 12.55netMargin: 11.04ebitda: 48 172revenue: 383 795
Altman Z''-Score4.25Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.00 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.29 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 4.54 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.00 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 69.87 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 69.87 % vs. predchádzajúce -31.21 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 99.97 % vs. predchádzajúce 168.15 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 6.33× vs. predchádzajúce 3.18×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.04 % vs. predchádzajúca -9.80 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.03 % vs. predchádzajúca -68.15 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 235311 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (18 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 94 % na 384 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 11.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 0 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 69.9 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 384 tis. € | 198 tis. € | +94,0 % |
| EBITDA | 48 tis. € | -18 tis. € | +374,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 43 tis. € | -16 tis. € | +374,2 % |
| Čistý zisk | 42 tis. € | -19 tis. € | +318,5 % |
| Aktíva | 61 tis. € | 62 tis. € | −2,4 % |
| Vlastné imanie | 18 € | -42 tis. € | +100,0 % |
- 8. 4. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie0.0%
- Cudzie zdroje100.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 384 tis. € | 61 tis. € | 18 € | 48 tis. € | 42 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 198 tis. € | 62 tis. € | -42 tis. € | -18 tis. € | -19 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 73 tis. € | 9 tis. € | -23 tis. € | 5 tis. € | -16 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 83 tis. € | 5 tis. € | -7 tis. € | -13 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 20 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 180 € | 142 € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
| 2014 | Riadna | 5 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 577 € | 450 € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 6 tis. € | 6 tis. € | — | 554 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 4. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46105450
- RÚZ ID
- 1116598
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 4. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat383 795 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 1. 11. 2021Registrácia platcu DPHSK2023274473
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna