Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Maternelle s. r. o.

aktívna
Peterská 4, 82103, Bratislava - mestská časť Ružinov
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2023)3 tis. €
Zisk (2023)921 €
130,2 %vs 2022
Vlastné imanie (2023)-50 tis. €
1,8 %vs 2022
Zadlženosť (2023)
ROE (2023)-1.8 %
130,8 %Stratavs 2022

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 62/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (3 tis. €), je zisková.

Vysoká ziskovosťčistá marža 32 %
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
6. 4. 2011
Sídlo
Peterská 4, 82103, Bratislava - mestská časť Ružinov
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2023)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža42,8 %
  • ROA (návratnosť aktív)
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť
  • Kapitálová primeranosť

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (3 tis. €), je zisková.
62/ 100Stabilná
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 31.92
  • netIncome: 921.00
  • revenue: 2 885
  • prevNetIncome: -3 046
Kapitál10 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio:
  • equity: -50 279
  • assets: -53.00
Zadlženosť10 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio:
  • equity: -50 279
  • assets: -53.00
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -27.11
  • revenueYoY:
  • validHistoryYears: 7.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 42.77
  • netMargin: 31.92
  • ebitda: 1 234
  • revenue: 2 885
Piotroski F-Score0 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaChýba čistý zisk alebo aktíva.
    nedostupné
  • ΔROA — ziskovosť rastieChýba ROA alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Zadlženosť klesáChýba zadlženosť alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Kapitálová primeranosť rastieChýba kapitálová primeranosť alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 2885 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby za 2023: 2885 €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).

  • Pozitívne

    Čistá marža 31.9 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.32 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 42.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 94866 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2023)
Položka20232022Zmena
Tržby3 tis. €0 €
EBITDA1 tis. €-3 tis. €+142,8 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)1 tis. €-3 tis. €+142,8 %
Čistý zisk921 €-3 tis. €+130,2 %
Aktíva-53 €-10 tis. €+99,5 %
Vlastné imanie-50 tis. €-51 tis. €+1,8 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 6. 4. 2011Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
  • 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby