ITfire s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +3.0 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 82/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (309 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 4. 2011
- Sídlo
- Uhrova 4, 83101, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža21,0 %
- ROA (návratnosť aktív)72,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)90,3 %
- Zadlženosť19 %
- Kapitálová primeranosť80,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 16.58netIncome: 51 263revenue: 309 188prevNetIncome: 59 411
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 80.66equity: 56 763assets: 70 373
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 19.34equity: 56 763assets: 70 373
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 12.05revenueYoY: 3.01validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 21.01netMargin: 16.58ebitda: 64 955revenue: 309 188
Altman Z''-Score17.93Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.59 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 6.69 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 5.27 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 4.38 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 72.84 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 72.84 % vs. predchádzajúce 35.57 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 19.34 % vs. predchádzajúce 61.14 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.39× vs. predchádzajúce 1.80×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 16.58 % vs. predchádzajúca 19.79 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 80.66 % vs. predchádzajúca 38.86 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 58 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 16.6 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.17 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 21.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 81 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 309 tis. € | 300 tis. € | +3,0 % |
| EBITDA | 65 tis. € | 77 tis. € | −15,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 58 tis. € | 70 tis. € | −15,9 % |
| Čistý zisk | 51 tis. € | 59 tis. € | −13,7 % |
| Aktíva | 70 tis. € | 167 tis. € | −57,9 % |
| Vlastné imanie | 57 tis. € | 65 tis. € | −12,6 % |
- 12. 4. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie80.7%
- Cudzie zdroje19.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 309 tis. € | 70 tis. € | 57 tis. € | 65 tis. € | 51 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 300 tis. € | 167 tis. € | 65 tis. € | 77 tis. € | 59 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 224 tis. € | 113 tis. € | 41 tis. € | 31 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 237 tis. € | 105 tis. € | 20 tis. € | 21 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 188 tis. € | 81 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 160 tis. € | 80 tis. € | 10 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 168 tis. € | 67 tis. € | 7 tis. € | -10 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 134 tis. € | 59 tis. € | 19 tis. € | 5 tis. € | 177 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 107 tis. € | 53 tis. € | 19 tis. € | 14 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 111 tis. € | 19 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 4. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla12. 4. 2011 → 20. 8. 2015
Suvorovova 1625/10, Pezinok
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1počítačové službyod 12. 4. 2011
- 2služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 12. 4. 2011
- 3kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 12. 4. 2011
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 12. 4. 2011
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 12. 4. 2011
- 6fotografické službyod 12. 4. 2011
- 7administratívne službyod 12. 4. 2011
- 8prenájom hnuteľných vecíod 12. 4. 2011
- 9reklamné a marketingové službyod 12. 4. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46131205
- RÚZ ID
- 1138743
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 4. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat309 188 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 11. 2012Registrácia platcu DPHSK2023240428
- 12. 4. 2011Zmena sídlaSuvorovova 1625/10, Pezinok