RAL group Slovakia s. r. o. v likvidácii
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 74 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 3/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (259 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 4. 2011
- Sídlo
- Hodžova 37, 94901, Nitra
- EBITDA marža-67,3 %
- ROA (návratnosť aktív)-16,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť107 %
- Kapitálová primeranosť-7,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -71.51netIncome: -185 351revenue: 259 206prevNetIncome: 4 543
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -7.37equity: -81 519assets: 1 106 780
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 107.37equity: -81 519assets: 1 106 780
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -21.64revenueYoY: -74.23validHistoryYears: 9.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -67.25netMargin: -71.51ebitda: -174 327revenue: 259 206
Altman Z''-Score-1.48Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.14 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.36 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.90 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -16.75 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -16.75 % vs. predchádzajúce 0.37 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 107.37 % vs. predchádzajúce 91.48 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.23× vs. predchádzajúce 0.83×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -71.51 % vs. predchádzajúca 0.45 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -7.37 % vs. predchádzajúca 8.52 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 74 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -71.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2021 | 2020 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 259 tis. € | 1,0 mil. € | −74,2 % |
| EBITDA | -174 tis. € | 32 tis. € | −638,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -157 tis. € | 29 tis. € | −638,1 % |
| Čistý zisk | -185 tis. € | 5 tis. € | −42× |
| Aktíva | 1,1 mil. € | 1,2 mil. € | −9,2 % |
| Vlastné imanie | -82 tis. € | 104 tis. € | −178,5 % |
- 16. 4. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
- 7. 7. 2021Zmena sídla
Finančné ukazovatele
2021Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 1.2 mil. €
- Aktíva spolu
- 1.1 mil. €
- Vlastné imanie
- −82 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021aktuálny | Riadna | 259 tis. € | 1,1 mil. € | -82 tis. € | -174 tis. € | -185 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,0 mil. € | 1,2 mil. € | 104 tis. € | 32 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,3 mil. € | 1,5 mil. € | 99 tis. € | 40 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,3 mil. € | 1,4 mil. € | 80 tis. € | 90 tis. € | 65 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,8 mil. € | 452 tis. € | 16 tis. € | 36 tis. € | -26 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 1,3 mil. € | 521 tis. € | -30 tis. € | 27 tis. € | -26 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 1,4 mil. € | 649 tis. € | -80 tis. € | 94 tis. € | 48 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 1,8 mil. € | 394 tis. € | -109 tis. € | 16 tis. € | -16 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 1,8 mil. € | 462 tis. € | 36 tis. € | — | -4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla7. 7. 2021 → 21. 7. 2022
Obchodná 567/15A, Rohožník
- Zmena sídla16. 12. 2014 → 6. 7. 2021
Mostová 6, Bratislava
- Založenie spoločnosti16. 4. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena16. 4. 2011 → 12. 9. 2025
RAL group Slovakia s. r. o.
- Zmena sídla16. 4. 2011 → 15. 12. 2014
Beskydská 9, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2021aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46135138
- RÚZ ID
- 1129289
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 4. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 7. 7. 2021Zmena sídlaObchodná 567/15A, Rohožník
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 16. 12. 2014Zmena sídlaMostová 6, Bratislava
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 31. 12. 2013Najvyšší zaznamenaný obrat1 823 807 EUR · rok 2013
- 16. 4. 2011Zmena obchodného mena→ RAL group Slovakia s. r. o.
- 16. 4. 2011Zmena sídlaBeskydská 9, Bratislava