SKLOKALI s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +3.4 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 64/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (988 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 4. 2011
- Sídlo
- Budovateľská 45, 08001, Prešov
- EBITDA marža4,2 %
- ROA (návratnosť aktív)4,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)11,7 %
- Zadlženosť64 %
- Kapitálová primeranosť35,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.77netIncome: 27 402revenue: 987 693prevNetIncome: 21 933
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 35.92equity: 234 285assets: 652 157
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 64.08equity: 234 285assets: 652 157
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 64.06revenueYoY: 3.38validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.19netMargin: 2.77ebitda: 41 427revenue: 987 693
Altman Z''-Score2.25Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.71 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.59 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.36 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.59 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.20 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.20 % vs. predchádzajúce 3.83 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 64.08 % vs. predchádzajúce 63.86 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.51× vs. predchádzajúce 1.67×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.77 % vs. predchádzajúca 2.30 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 35.92 % vs. predchádzajúca 36.14 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 2.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 36 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 988 tis. € | 955 tis. € | +3,4 % |
| EBITDA | 41 tis. € | 38 tis. € | +8,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 37 tis. € | 34 tis. € | +8,5 % |
| Čistý zisk | 27 tis. € | 22 tis. € | +24,9 % |
| Aktíva | 652 tis. € | 573 tis. € | +13,9 % |
| Vlastné imanie | 234 tis. € | 207 tis. € | +13,2 % |
- 27. 4. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie35.9%
- Cudzie zdroje64.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 988 tis. € | 652 tis. € | 234 tis. € | 41 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 955 tis. € | 573 tis. € | 207 tis. € | 38 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 795 tis. € | 570 tis. € | 186 tis. € | 45 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 613 tis. € | 559 tis. € | 158 tis. € | 28 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 503 tis. € | 325 tis. € | 123 tis. € | 20 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 442 tis. € | 183 tis. € | 81 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 422 tis. € | 136 tis. € | 10 tis. € | 2 tis. € | 84 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 334 tis. € | 114 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 224 tis. € | 86 tis. € | 5 tis. € | 1 tis. € | 195 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 11 tis. € | 25 tis. € | 5 tis. € | 511 € | 7 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena20. 10. 2015 → 22. 12. 2025
SKLO-KALI interiér/exteriér s.r.o.
- Založenie spoločnosti27. 4. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena27. 4. 2011 → 19. 10. 2015
MK.DEALS s.r.o.
- Zmena sídla27. 4. 2011 → 19. 10. 2015
Pöschlova 52/6288, Prešov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 18. 12. 2019
- 2Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 18. 12. 2019
- 3Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 18. 12. 2019
- 4Dizajnérske činnostiod 18. 12. 2019
- 5Fotografické službyod 18. 12. 2019
- 6Prenájom hnuteľných vecíod 18. 12. 2019
- 7Čistiace a upratovacie službyod 18. 12. 2019
- 8Administratívne službyod 18. 12. 2019
- 9Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 18. 12. 2019
- 10Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 18. 12. 2019
- 11Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 18. 12. 2019
- 12Prípravné práce k realizácii stavbyod 18. 12. 2019
- 13Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 20. 10. 2015
- 14Výroba skla, výrobkov zo skla a ich úpravaod 20. 10. 2015
- 15sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 27. 4. 2011
- 16sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 27. 4. 2011
- 17kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 27. 4. 2011
- 18nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 27. 4. 2011
- 19sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 27. 4. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46136843
- RÚZ ID
- 1135430
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 4. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat987 693 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 11. 1. 2016Registrácia platcu DPHSK2023270722
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 20. 10. 2015Zmena obchodného mena→ SKLO-KALI interiér/exteriér s.r.o.
- 27. 4. 2011Zmena obchodného mena→ MK.DEALS s.r.o.
- 27. 4. 2011Zmena sídlaPöschlova 52/6288, Prešov