VATMAR, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 24 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 58/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (490 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 4. 2011
- Sídlo
- Karpatské námestie 7770/10A, 83106, Bratislava - mestská časť Rača
- EBITDA marža1,2 %
- ROA (návratnosť aktív)0,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,5 %
- Zadlženosť51 %
- Kapitálová primeranosť49,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.221netIncome: 1 085revenue: 490 028prevNetIncome: 1 402
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 49.22equity: 74 300assets: 150 945
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 50.78equity: 74 300assets: 150 945
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 35.64revenueYoY: 23.56validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.21netMargin: 0.221ebitda: 5 927revenue: 490 028
Altman Z''-Score2.49Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.97 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.28 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.22 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.72 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.72 % vs. predchádzajúce 0.73 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 50.78 % vs. predchádzajúce 61.68 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.25× vs. predchádzajúce 2.08×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.22 % vs. predchádzajúca 0.35 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 49.22 % vs. predchádzajúca 38.32 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 24 % na 490 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 49 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Tržby rastú (+24 %), ale aktíva klesajú (-21 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 490 tis. € | 397 tis. € | +23,6 % |
| EBITDA | 6 tis. € | 7 tis. € | −10,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 6 tis. € | −10,0 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | 1 tis. € | −22,6 % |
| Aktíva | 151 tis. € | 191 tis. € | −21,0 % |
| Vlastné imanie | 74 tis. € | 73 tis. € | +1,5 % |
- 19. 4. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie49.2%
- Cudzie zdroje50.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 490 tis. € | 151 tis. € | 74 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 397 tis. € | 191 tis. € | 73 tis. € | 7 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 281 tis. € | 147 tis. € | 72 tis. € | 4 tis. € | 540 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 462 tis. € | 93 tis. € | 71 tis. € | 2 tis. € | 128 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 487 tis. € | 83 tis. € | 71 tis. € | -986 € | -1 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 55 tis. € | 74 tis. € | 72 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 93 tis. € | 42 tis. € | 21 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 23 tis. € | 33 tis. € | 18 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 18 tis. € | 21 tis. € | 7 tis. € | 614 € | -443 € | EUR |
| 2013 | Riadna | 32 tis. € | 11 tis. € | 3 tis. € | — | 131 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 4. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46143254
- RÚZ ID
- 1120248
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 4. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat490 028 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna