PHIS Group s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -8.1 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 69/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (1,1 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 29. 4. 2011
- Sídlo
- Zelená stráň 11, 04014, Košice - mestská časť Košická Nová Ves
- EBITDA marža7,2 %
- ROA (návratnosť aktív)12,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)27,8 %
- Zadlženosť55 %
- Kapitálová primeranosť45,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.58netIncome: 48 951revenue: 1 068 254prevNetIncome: 49 728
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 45.03equity: 176 183assets: 391 282
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 54.97equity: 176 183assets: 391 282
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 64.02revenueYoY: -8.11validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.21netMargin: 4.58ebitda: 77 016revenue: 1 068 254
Altman Z''-Score4.74Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.89 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.87 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.12 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.86 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 12.51 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 12.51 % vs. predchádzajúce 12.94 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 54.97 % vs. predchádzajúce 66.88 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.73× vs. predchádzajúce 3.03×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.58 % vs. predchádzajúca 4.28 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 45.03 % vs. predchádzajúca 33.12 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 8 % na 1.1 mil. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 4.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 45 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 12.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,1 mil. € | 1,2 mil. € | −8,1 % |
| EBITDA | 77 tis. € | 82 tis. € | −6,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 69 tis. € | 74 tis. € | −6,1 % |
| Čistý zisk | 49 tis. € | 50 tis. € | −1,6 % |
| Aktíva | 391 tis. € | 384 tis. € | +1,8 % |
| Vlastné imanie | 176 tis. € | 127 tis. € | +38,5 % |
- 29. 4. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie45.0%
- Cudzie zdroje55.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,1 mil. € | 391 tis. € | 176 tis. € | 77 tis. € | 49 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,2 mil. € | 384 tis. € | 127 tis. € | 82 tis. € | 50 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 934 tis. € | 366 tis. € | 78 tis. € | 81 tis. € | 56 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 758 tis. € | 85 tis. € | 22 tis. € | 48 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 575 tis. € | 59 tis. € | -10 tis. € | 24 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 336 tis. € | 39 tis. € | -24 tis. € | 26 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 188 tis. € | 15 tis. € | -42 tis. € | 2 tis. € | 990 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 45 tis. € | 3 tis. € | -43 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 38 tis. € | 1 tis. € | -45 tis. € | 12 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 12 tis. € | 15 tis. € | -47 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti29. 4. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla29. 4. 2011 → 21. 3. 2024
Krosnianska 91, Košice
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosťod 20. 11. 2014
- 2prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 20. 11. 2014
- 3činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 20. 11. 2014
- 4prenájom hnuteľných vecíod 20. 11. 2014
- 5reklamné a marketingové službyod 20. 11. 2014
- 6sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 20. 11. 2014
- 7sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 20. 11. 2014
- 8sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 20. 11. 2014
- 9prípravné práce k realizácii stavbyod 20. 11. 2014
- 10uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 20. 11. 2014
- 11Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 20. 11. 2014
- 12skladovanieod 20. 11. 2014
- 13dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 20. 11. 2014
- 14nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 20. 11. 2014
- 15Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 20. 11. 2014
- 16Počítačové službyod 20. 11. 2014
- 17Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 20. 11. 2014
- 18Faktoring a forfaitingod 20. 11. 2014
- 19Administratívne službyod 20. 11. 2014
- 20Vedenie účtovníctvaod 20. 11. 2014
- 21Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 20. 11. 2014
- 22Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 20. 11. 2014
- 23Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 20. 11. 2014
- 24Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 20. 11. 2014
- 25Čistiace a upratovacie službyod 20. 11. 2014
- 26Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 20. 11. 2014
- 27Služby súvisiace so skrášľovaním tela – cvičenie jednotlivých tvárových partiíod 20. 11. 2014
- 28Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 20. 11. 2014
- 29Vydavateľská činnosťod 20. 11. 2014
- 30Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 20. 11. 2014
- 31Pestovanie, spracovanie a obchodovanie s chránenými rastlinamiod 20. 11. 2014
- 32Chov, spracovanie a obchodovanie s chránenými živočíchmiod 20. 11. 2014
- 33Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 20. 11. 2014
- 34Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 20. 11. 2014
- 35Poskytovanie služieb v rybárstveod 20. 11. 2014
- 36Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 20. 11. 2014
- 37Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 20. 11. 2014
- 38Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 20. 11. 2014
- 39Výroba elektrických svietidiel, zariadení pre motory a vozidlá a signalizácieod 20. 11. 2014
- 40Výroba komunikačných zariadení, spotrebnej elektroniky, počítačov a kancelárskych strojovod 20. 11. 2014
- 41Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 20. 11. 2014
- 42Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 20. 11. 2014
- 43kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 29. 4. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46147632
- RÚZ ID
- 1106736
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 4. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat1 162 497 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 15. 7. 2018Registrácia platcu DPHSK2023251032
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 29. 4. 2011Zmena sídlaKrosnianska 91, Košice