Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Essay Group s. r. o.

aktívna
Mramorová 25553/9, 82106, Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice
podľa §4, registrácia od 18. 7. 2011
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)330 tis. €
2,2 %vs 2023
Zisk (2024)9 tis. €
150,7 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)39 tis. €
78,0 %vs 2023
Zadlženosť (2024)62 %
12,7 %Strednávs 2023
ROE (2024)21.6 %
10×Výbornévs 2023

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o +2.2 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 62/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (330 tis. €).

Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
17. 5. 2011
Sídlo
Mramorová 25553/9, 82106, Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža26,3 %
  • ROA (návratnosť aktív)8,2 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)21,6 %
  • Zadlženosť62 %
  • Kapitálová primeranosť38,2 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (330 tis. €).
62/ 100Stabilná
Ziskovosť9 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 2.58
  • netIncome: 8 505
  • revenue: 329 984
  • prevNetIncome: 3 392
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 38.17
  • equity: 39 361
  • assets: 103 133
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 61.83
  • equity: 39 361
  • assets: 103 133
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 34.58
  • revenueYoY: 2.20
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 26.26
  • netMargin: 2.58
  • ebitda: 86 667
  • revenue: 329 984
Altman Z''-Score4.32Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.75aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-1.88aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.724.80aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.65presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 8.25 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 8.25 % vs. predchádzajúce 0.86 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 61.83 % vs. predchádzajúce 54.85 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 3.20× vs. predchádzajúce 0.82×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.58 % vs. predchádzajúca 1.05 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 38.17 % vs. predchádzajúca 45.15 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 74 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Info

    Čistá marža len 2.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 26.3 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 38 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby330 tis. €323 tis. €+2,2 %
EBITDA87 tis. €53 tis. €+64,9 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)78 tis. €47 tis. €+64,9 %
Čistý zisk9 tis. €3 tis. €+150,7 %
Aktíva103 tis. €396 tis. €−73,9 %
Vlastné imanie39 tis. €179 tis. €−78,0 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 17. 5. 2011Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby