TOPCONTROL s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 19 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 55/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje významné tržby (6,4 mil. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 5. 2011
- Sídlo
- Budovateľská 11628/38, 08001, Prešov
- EBITDA marža8,0 %
- ROA (návratnosť aktív)8,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)53,4 %
- Zadlženosť84 %
- Kapitálová primeranosť15,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.30netIncome: 341 338revenue: 6 443 419prevNetIncome: 329 408
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 15.94equity: 639 546assets: 4 012 610
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 84.06equity: 639 546assets: 4 012 610
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 41.02revenueYoY: 18.51validHistoryYears: 9.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.02netMargin: 5.30ebitda: 516 954revenue: 6 443 419
Altman Z''-Score2.27Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.31 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.02 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.74 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.20 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 8.51 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 8.51 % vs. predchádzajúce 13.46 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 84.06 % vs. predchádzajúce 86.27 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.61× vs. predchádzajúce 2.22×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.30 % vs. predchádzajúca 6.06 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 15.94 % vs. predchádzajúca 13.73 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 19 % na 6.4 mil. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 5.3 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 16 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 6,4 mil. € | 5,4 mil. € | +18,5 % |
| EBITDA | 517 tis. € | 471 tis. € | +9,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 465 tis. € | 424 tis. € | +9,8 % |
| Čistý zisk | 341 tis. € | 329 tis. € | +3,6 % |
| Aktíva | 4,0 mil. € | 2,4 mil. € | +64,0 % |
| Vlastné imanie | 640 tis. € | 336 tis. € | +90,3 % |
- 5. 5. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie15.9%
- Cudzie zdroje84.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 6,4 mil. € | 4,0 mil. € | 640 tis. € | 517 tis. € | 341 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 5,4 mil. € | 2,4 mil. € | 336 tis. € | 471 tis. € | 329 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 5,6 mil. € | 2,5 mil. € | 239 tis. € | 326 tis. € | 232 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 3,4 mil. € | 2,4 mil. € | 355 tis. € | 192 tis. € | 135 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 2,3 mil. € | 1,4 mil. € | 220 tis. € | 135 tis. € | 96 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,8 mil. € | 1,3 mil. € | 125 tis. € | 83 tis. € | 49 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,8 mil. € | 1,2 mil. € | 72 tis. € | 65 tis. € | 41 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 714 tis. € | 549 tis. € | 31 tis. € | 23 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
| 2015 | Riadna | 412 tis. € | 463 tis. € | 3 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 5. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46155571
- RÚZ ID
- 1127988
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 5. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat6 443 419 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 28. 4. 2014Registrácia platcu DPHSK2023276101