TECMA s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 451 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 35/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje malé tržby (91 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 5. 2011
- Sídlo
- Jenisejská 45A, 04012, Košice - mestská časť Nad jazerom
- EBITDA marža0,7 %
- ROA (návratnosť aktív)0,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,8 %
- Zadlženosť80 %
- Kapitálová primeranosť19,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.519netIncome: 470.00revenue: 90 611prevNetIncome: -18 832
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 19.79equity: 26 615assets: 134 464
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 80.21equity: 26 615assets: 134 464
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 31.55revenueYoY: 451.46validHistoryYears: 6.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.684netMargin: 0.519ebitda: 620.00revenue: 90 611
Altman Z''-Score0.11Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.39 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.56 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.03 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.26 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.35 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.35 % vs. predchádzajúce -56.70 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 80.21 % vs. predchádzajúce 124.18 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.67× vs. predchádzajúce 0.49×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.52 % vs. predchádzajúca -114.61 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 19.79 % vs. predchádzajúca -24.18 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +451 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 451 % na 91 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 20 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 451 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 91 tis. € | 16 tis. € | +451,5 % |
| EBITDA | 620 € | -12 tis. € | +105,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 558 € | -11 tis. € | +105,2 % |
| Čistý zisk | 470 € | -19 tis. € | +102,5 % |
| Aktíva | 134 tis. € | 33 tis. € | +304,8 % |
| Vlastné imanie | 27 tis. € | -8 tis. € | +431,4 % |
- 7. 5. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie19.8%
- Cudzie zdroje80.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 91 tis. € | 134 tis. € | 27 tis. € | 620 € | 470 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 16 tis. € | 33 tis. € | -8 tis. € | -12 tis. € | -19 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 50 tis. € | 40 tis. € | 1 tis. € | -9 tis. € | -10 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 35 tis. € | 24 tis. € | 11 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 17 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 23 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | — | 496 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla23. 8. 2018 → 29. 5. 2019
Južná trieda 4B, Košice
- Zmena obchodného mena7. 5. 2015 → 9. 3. 2016
Wunder s.r.o.
- Založenie spoločnosti7. 5. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena7. 5. 2011 → 6. 5. 2015
LA vending s.r.o.
- Zmena sídla7. 5. 2011 → 22. 8. 2018
Osloboditeľov 187/96, Čaňa
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 28. 8. 2019
- 2Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 28. 8. 2019
- 3Faktoring a forfaitingod 28. 8. 2019
- 4Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 28. 8. 2019
- 5Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 28. 8. 2019
- 6Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 28. 8. 2019
- 7Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 28. 8. 2019
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 28. 8. 2019
- 9Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 28. 8. 2019
- 10Administratívne službyod 28. 8. 2019
- 11Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 28. 8. 2019
- 12Prenájom hnuteľných vecíod 28. 8. 2019
- 13Fotografické službyod 28. 8. 2019
- 14Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 28. 8. 2019
- 15Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 28. 8. 2019
- 16Finančný lízingod 28. 8. 2019
- 17Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 28. 8. 2019
- 18prípravné práce k realizácii stavbyod 7. 5. 2015
- 19diagnostika a opravy cestných motorových vozidielod 7. 5. 2015
- 20uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 7. 5. 2015
- 21dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 7. 5. 2015
- 22poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 7. 5. 2011
- 23údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 7. 5. 2011
- 24kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 7. 5. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46157387
- RÚZ ID
- 1127380
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 5. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat90 611 EUR · rok 2018
- 23. 8. 2018Zmena sídlaJužná trieda 4B, Košice
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 7. 5. 2015Zmena obchodného mena→ Wunder s.r.o.
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 7. 5. 2011Zmena obchodného mena→ LA vending s.r.o.
- 7. 5. 2011Zmena sídlaOsloboditeľov 187/96, Čaňa