Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

DCA STAVEBNINY s.r.o.

aktívna
Hodžova 1502/22, 91101, Trenčín
podľa §4, registrácia od 1. 6. 2011
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)1,6 mil. €
17,2 %vs 2023
Zisk (2024)-324 €
101,1 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)194 tis. €
93,0 %vs 2023
Zadlženosť (2024)83 %
8,9 %Vysokávs 2023
ROE (2024)-0.2 %
100,6 %Stratavs 2023

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 17 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 37/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (1,6 mil. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 83 % aktív
Klesajúce tržbytržby -17 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
5. 5. 2011
Sídlo
Hodžova 1502/22, 91101, Trenčín
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža4,7 %
  • ROA (návratnosť aktív)-0,0 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-0,2 %
  • Zadlženosť83 %
  • Kapitálová primeranosť16,5 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (1,6 mil. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
37/ 100Slabá
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -0.021
  • netIncome: -324.00
  • revenue: 1 579 055
  • prevNetIncome: 29 546
Kapitál7 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 16.52
  • equity: 193 793
  • assets: 1 173 203
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 83.48
  • equity: 193 793
  • assets: 1 173 203
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 20.27
  • revenueYoY: -17.22
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 4.71
  • netMargin: -0.021
  • ebitda: 74 434
  • revenue: 1 579 055
Altman Z''-Score1.00Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.33aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.11aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.36aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.21presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score2 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -0.03 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.03 % vs. predchádzajúce 2.45 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 83.48 % vs. predchádzajúce 91.67 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.35× vs. predchádzajúce 1.58×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.02 % vs. predchádzajúca 1.55 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 16.52 % vs. predchádzajúca 8.33 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Upozornenie

    Tržby medziročne klesli o 17 % na 1.6 mil. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -0.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 17 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby1,6 mil. €1,9 mil. €−17,2 %
EBITDA74 tis. €112 tis. €−33,8 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)67 tis. €101 tis. €−33,8 %
Čistý zisk-324 €30 tis. €−101,1 %
Aktíva1,2 mil. €1,2 mil. €−2,7 %
Vlastné imanie194 tis. €100 tis. €+93,0 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 5. 5. 2011Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby