RV stav, s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 34 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 62/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (1,4 mil. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 5. 2011
- Sídlo
- Šášovská 4, 85106, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža5,2 %
- ROA (návratnosť aktív)4,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)7,6 %
- Zadlženosť46 %
- Kapitálová primeranosť53,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.69netIncome: 50 671revenue: 1 372 284prevNetIncome: 100 012
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 53.81equity: 666 616assets: 1 238 774
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 46.19equity: 666 616assets: 1 238 774
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -2.02revenueYoY: -33.82validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.16netMargin: 3.69ebitda: 70 742revenue: 1 372 284
Altman Z''-Score4.47Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.06 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.86 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.33 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.22 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.09 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.09 % vs. predchádzajúce 9.23 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 46.19 % vs. predchádzajúce 43.16 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.11× vs. predchádzajúce 1.91×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.69 % vs. predchádzajúca 4.82 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 53.81 % vs. predchádzajúca 56.84 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 34 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 3.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 54 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,4 mil. € | 2,1 mil. € | −33,8 % |
| EBITDA | 71 tis. € | 156 tis. € | −54,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 64 tis. € | 140 tis. € | −54,6 % |
| Čistý zisk | 51 tis. € | 100 tis. € | −49,3 % |
| Aktíva | 1,2 mil. € | 1,1 mil. € | +14,3 % |
| Vlastné imanie | 667 tis. € | 616 tis. € | +8,2 % |
- 20. 5. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie53.8%
- Cudzie zdroje46.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,4 mil. € | 1,2 mil. € | 667 tis. € | 71 tis. € | 51 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,1 mil. € | 1,1 mil. € | 616 tis. € | 156 tis. € | 100 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 2,0 mil. € | 1,0 mil. € | 516 tis. € | 114 tis. € | 83 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,4 mil. € | 884 tis. € | 433 tis. € | 39 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,0 mil. € | 705 tis. € | 407 tis. € | 24 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 2,2 mil. € | 781 tis. € | 400 tis. € | 276 tis. € | 210 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 2,3 mil. € | 605 tis. € | 190 tis. € | 94 tis. € | 84 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,9 mil. € | 678 tis. € | 106 tis. € | 8 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 1,3 mil. € | 346 tis. € | 110 tis. € | 81 tis. € | 66 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 1,6 mil. € | 227 tis. € | 45 tis. € | 105 tis. € | 85 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti20. 5. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 23. 11. 2023
- 2Energetická certifikácia budov pre miesto spotreby energie: tepelná ochrana stavebných konštrukcií a budovod 3. 9. 2020
- 3Vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien stavieb: stavebná časťod 3. 9. 2020
- 4Výkon činnosti stavebného dozoruod 3. 9. 2020
- 5Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 3. 9. 2020
- 6oprava výhradných technických zariadení plynových v rozsahu: oprava a údržba, montáž do funkčného celku na mieste budúcej prevádzky, rekonštrukciaod 15. 4. 2016
- 7odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení plynovýchod 15. 4. 2016
- 8výkon činnosti stavbyvedúcehood 15. 4. 2016
- 9sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 20. 5. 2011
- 10nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 20. 5. 2011
- 11skladovanieod 20. 5. 2011
- 12prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 20. 5. 2011
- 13výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 20. 5. 2011
- 14administratívne službyod 20. 5. 2011
- 15reklamné a marketingové službyod 20. 5. 2011
- 16prieskum trhu a verejnej mienkyod 20. 5. 2011
- 17prenájom hnuteľných vecíod 20. 5. 2011
- 18opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 20. 5. 2011
- 19prípravné práce k realizácii stavbyod 20. 5. 2011
- 20uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 20. 5. 2011
- 21dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 20. 5. 2011
- 22kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/od 20. 5. 2011
- 23sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 20. 5. 2011
- 24sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 20. 5. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46163379
- RÚZ ID
- 1111878
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 5. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat2 323 461 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 10. 2011Registrácia platcu DPHSK2023271602