LG4Y, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 149 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 53/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (145 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 5. 2011
- Sídlo
- Bitarová 204, 01004, Žilina
- EBITDA marža19,5 %
- ROA (návratnosť aktív)3,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)19,4 %
- Zadlženosť81 %
- Kapitálová primeranosť19,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.49netIncome: 3 603revenue: 144 725prevNetIncome: 2 206
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 19.01equity: 18 618assets: 97 942
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 80.99equity: 18 618assets: 97 942
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 14.86revenueYoY: 149.13validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 19.48netMargin: 2.49ebitda: 28 192revenue: 144 725
Altman Z''-Score-4.79Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.37 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -7.06 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.64 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.25 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.68 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.68 % vs. predchádzajúce 2.97 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 80.99 % vs. predchádzajúce 95.87 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.48× vs. predchádzajúce 0.78×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.49 % vs. predchádzajúca 3.80 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 19.01 % vs. predchádzajúca 4.13 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 149 % na 145 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 19 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 506 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 145 tis. € | 58 tis. € | +149,1 % |
| EBITDA | 28 tis. € | 5 tis. € | +516,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 25 tis. € | 4 tis. € | +516,6 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 2 tis. € | +63,3 % |
| Aktíva | 98 tis. € | 74 tis. € | +31,8 % |
| Vlastné imanie | 19 tis. € | 3 tis. € | +506,1 % |
- 10. 5. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie19.0%
- Cudzie zdroje81.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 145 tis. € | 98 tis. € | 19 tis. € | 28 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 58 tis. € | 74 tis. € | 3 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 8 tis. € | 62 tis. € | -229 tis. € | -50 tis. € | -51 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 203 tis. € | 74 tis. € | -178 tis. € | -59 tis. € | -60 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 66 tis. € | 127 tis. € | -116 tis. € | -48 tis. € | -48 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 298 tis. € | 142 tis. € | -68 tis. € | 77 tis. € | -24 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 12 tis. € | 162 tis. € | -45 tis. € | -35 tis. € | -38 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 17 tis. € | 157 tis. € | -11 tis. € | -29 tis. € | -47 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 66 tis. € | 139 tis. € | 35 tis. € | 33 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 42 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | 19 tis. € | 17 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti10. 5. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 20. 3. 2024
- 2Prípravné práce k realizácii stavbyod 20. 3. 2024
- 3Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 20. 3. 2024
- 4Poskytovanie služieb osobného charakteruod 20. 3. 2024
- 5Mimoškolská vzdelávacia činnosťod 20. 3. 2024
- 6Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 20. 3. 2024
- 7Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 21. 9. 2019
- 8Činnosť podriadeného finančného agenta v sektoroch poskytovania úverov, spotrebiteľských úverov a prijímania vkladovod 20. 10. 2016
- 9sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 10. 5. 2011
- 10sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 10. 5. 2011
- 11kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 10. 5. 2011
- 12reklamné a marketingové službyod 10. 5. 2011
- 13nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 10. 5. 2011
- 14čistiace a upratovacie službyod 10. 5. 2011
- 15cestná motorová doprava vykonávaná osobnými vozidlami do 9 miest na sedenieod 10. 5. 2011
- 16organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 10. 5. 2011
- 17počítačové službyod 10. 5. 2011
- 18administratívne službyod 10. 5. 2011
- 19činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 10. 5. 2011
- 20prenájom hnuteľných vecíod 10. 5. 2011
- 21prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 10. 5. 2011
- 22sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 10. 5. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46174451
- RÚZ ID
- 1103389
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 5. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat297 724 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 8. 6. 2011Registrácia platcu DPHSK2023264397