Poľnohospodársky podnik Rovienky, s. r. o.
aktívnaStabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 59/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (2 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 6. 2011
- Sídlo
- Osturňa 114, 05979, Osturňa
- EBITDA marža768,8 %
- ROA (návratnosť aktív)0,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,1 %
- Zadlženosť57 %
- Kapitálová primeranosť43,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.81netIncome: 51.00revenue: 1 813prevNetIncome: 11 740
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 43.36equity: 34 947assets: 80 603
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 56.64equity: 34 947assets: 80 603
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -32.99revenueYoY: —validHistoryYears: 4.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 768.84netMargin: 2.81ebitda: 13 939revenue: 1 813
Altman Z''-Score3.77Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.85 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.12 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.99 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.80 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.06 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.06 % vs. predchádzajúce 13.77 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 56.64 % vs. predchádzajúce 59.08 %.splnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 43.36 % vs. predchádzajúca 40.92 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 1813 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby za 2024: 1813 €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).
- Info
Čistá marža len 2.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
EBITDA marža 768.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 43 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2 tis. € | — | — |
| EBITDA | 14 tis. € | 23 tis. € | −39,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 13 tis. € | 21 tis. € | −39,4 % |
| Čistý zisk | 51 € | 12 tis. € | −99,6 % |
| Aktíva | 81 tis. € | 85 tis. € | −5,5 % |
| Vlastné imanie | 35 tis. € | 35 tis. € | +0,1 % |
- 2. 6. 2011Založenie spoločnosti
- 15. 3. 2025Registrácia platcu DPH
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie43.4%
- Cudzie zdroje56.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2 tis. € | 81 tis. € | 35 tis. € | 14 tis. € | 51 € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 85 tis. € | 35 tis. € | 23 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 311 € | 80 tis. € | 23 tis. € | 9 tis. € | 624 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 34 tis. € | 60 tis. € | 23 tis. € | 31 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 6 tis. € | 25 tis. € | 4 tis. € | 9 tis. € | -195 € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 28 tis. € | 4 tis. € | 6 tis. € | -773 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 15 € | -159 € | -159 € | -242 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 563 € | 83 € | — | -563 € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 920 € | 440 € | -302 € | -853 € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 2 tis. € | 1 tis. € | -1 € | -528 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla24. 3. 2016 → 8. 1. 2019
Veľký Lipník 75, Veľký Lipník
- Zmena sídla17. 2. 2014 → 23. 3. 2016
Moyzesova 2809/19, Poprad
- Založenie spoločnosti2. 6. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena2. 6. 2011 → 8. 1. 2019
ITECHNOLOGY, s.r.o.
- Zmena sídla2. 6. 2011 → 16. 2. 2014
Moyzesova 2810/17, Poprad
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 28. 11. 2020
- 2uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 28. 11. 2020
- 3prípravné práce k realizácii stavbyod 28. 11. 2020
- 4dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 28. 11. 2020
- 5poľnohospodárska prvovýrobaod 12. 12. 2019
- 6poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 8. 2. 2019
- 7prenájom hnuteľných vecíod 8. 2. 2019
- 8čistiace a upratovacie službyod 8. 2. 2019
- 9poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 8. 2. 2019
- 10poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 8. 2. 2019
- 11kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 2. 6. 2011
- 12reklamné a marketingové službyod 2. 6. 2011
- 13sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 2. 6. 2011
- 14sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 2. 6. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46182616
- RÚZ ID
- 1122852
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 6. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 15. 3. 2025Registrácia platcu DPHSK2023277729
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat34 019 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 24. 3. 2016Zmena sídlaVeľký Lipník 75, Veľký Lipník
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 17. 2. 2014Zmena sídlaMoyzesova 2809/19, Poprad
- 2. 6. 2011Zmena obchodného mena→ ITECHNOLOGY, s.r.o.
- 2. 6. 2011Zmena sídlaMoyzesova 2810/17, Poprad