Plumeria, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -5.1 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 39/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (817 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 6. 2011
- Sídlo
- Alejová 2, 04011, Košice - mestská časť Juh
- EBITDA marža3,1 %
- ROA (návratnosť aktív)1,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)17,9 %
- Zadlženosť91 %
- Kapitálová primeranosť8,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.00netIncome: 8 175revenue: 816 890prevNetIncome: 12 103
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 8.95equity: 45 725assets: 511 073
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 91.05equity: 45 725assets: 511 073
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 149.14revenueYoY: -5.14validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.06netMargin: 1.00ebitda: 24 985revenue: 816 890
Altman Z''-Score0.82Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.18 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.27 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.28 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.10 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.60 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.60 % vs. predchádzajúce 3.42 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 91.05 % vs. predchádzajúce 89.38 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.60× vs. predchádzajúce 2.43×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.00 % vs. predchádzajúca 1.41 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 8.95 % vs. predchádzajúca 10.62 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 5 % na 817 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 9 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 817 tis. € | 861 tis. € | −5,1 % |
| EBITDA | 25 tis. € | 39 tis. € | −36,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 22 tis. € | 35 tis. € | −36,1 % |
| Čistý zisk | 8 tis. € | 12 tis. € | −32,5 % |
| Aktíva | 511 tis. € | 354 tis. € | +44,5 % |
| Vlastné imanie | 46 tis. € | 38 tis. € | +21,8 % |
- 30. 6. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie8.9%
- Cudzie zdroje91.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 817 tis. € | 511 tis. € | 46 tis. € | 25 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 861 tis. € | 354 tis. € | 38 tis. € | 39 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 762 tis. € | 209 tis. € | 25 tis. € | 16 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 519 tis. € | 153 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 199 tis. € | 28 tis. € | 8 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 9 tis. € | 1 tis. € | 68 € | -2 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 11 tis. € | 4 tis. € | — | -216 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena25. 3. 2015 → 5. 2. 2020
KIRU - VILL, s.r.o.
- Zmena sídla25. 3. 2015 → 12. 3. 2026
Alejová 2, Košice
- Založenie spoločnosti30. 6. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena30. 6. 2011 → 24. 3. 2015
VIKTORIAN s.r.o.
- Zmena sídla30. 6. 2011 → 24. 3. 2015
Hlavná 1337/9, Hriadky
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 15. 11. 2011
- 2uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 15. 11. 2011
- 3činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 30. 6. 2011
- 4prípravné práce k realizácii stavbyod 30. 6. 2011
- 5kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 30. 6. 2011
- 6vedenie účtovníctvaod 30. 6. 2011
- 7sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 30. 6. 2011
- 8nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 30. 6. 2011
- 9sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 30. 6. 2011
- 10administratívne službyod 30. 6. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46186514
- RÚZ ID
- 1123102
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 6. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat861 125 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 25. 3. 2015Zmena obchodného mena→ KIRU - VILL, s.r.o.
- 25. 3. 2015Zmena sídlaAlejová 2, Košice
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 15. 10. 2011Registrácia platcu DPHSK2023294581
- 30. 6. 2011Zmena obchodného mena→ VIKTORIAN s.r.o.
- 30. 6. 2011Zmena sídlaHlavná 1337/9, Hriadky