Elpl s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -1.8 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 52/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (250 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 5. 2011
- Sídlo
- Staničná 16, 90851, Holíč
- EBITDA marža2,9 %
- ROA (návratnosť aktív)1,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)7,4 %
- Zadlženosť76 %
- Kapitálová primeranosť24,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.28netIncome: 3 196revenue: 249 672prevNetIncome: 627.00
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 24.14equity: 42 947assets: 177 930
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 75.86equity: 42 947assets: 177 930
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 20.92revenueYoY: -1.82validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.88netMargin: 1.28ebitda: 7 193revenue: 249 672
Altman Z''-Score1.79Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.48 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.75 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.23 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.33 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.80 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.80 % vs. predchádzajúce 0.34 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 75.86 % vs. predchádzajúce 55.12 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.40× vs. predchádzajúce 1.40×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.28 % vs. predchádzajúca 0.25 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 24.14 % vs. predchádzajúca 44.88 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 1.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 24 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 250 tis. € | 254 tis. € | −1,8 % |
| EBITDA | 7 tis. € | 5 tis. € | +55,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6 tis. € | 4 tis. € | +55,3 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 627 € | +409,7 % |
| Aktíva | 178 tis. € | 182 tis. € | −2,3 % |
| Vlastné imanie | 43 tis. € | 82 tis. € | −47,5 % |
- 20. 5. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie24.1%
- Cudzie zdroje75.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 250 tis. € | 178 tis. € | 43 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 254 tis. € | 182 tis. € | 82 tis. € | 5 tis. € | 627 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 183 tis. € | 194 tis. € | 81 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 166 tis. € | 168 tis. € | 83 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 267 tis. € | 146 tis. € | 80 tis. € | 17 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 99 tis. € | 45 tis. € | 30 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 87 tis. € | 33 tis. € | 21 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 40 tis. € | 22 tis. € | 15 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 34 tis. € | 19 tis. € | 11 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 45 tis. € | 22 tis. € | 18 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti20. 5. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena20. 5. 2011 → 26. 3. 2025
ELSPOL s.r.o.
- Zmena sídla20. 5. 2011 → 8. 4. 2022
M.Nešpora 4/1426, Holíč
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciu.od 9. 4. 2022
- 2výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 9. 4. 2022
- 3výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 9. 4. 2022
- 4výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 9. 4. 2022
- 5podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 9. 4. 2022
- 6údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 9. 4. 2022
- 7skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 9. 4. 2022
- 8poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 9. 4. 2022
- 9prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 9. 4. 2022
- 10správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 9. 4. 2022
- 11správa trhoviska, tržnice, príležitostného trhuod 9. 4. 2022
- 12vedenie účtovníctvaod 9. 4. 2022
- 13inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 9. 4. 2022
- 14reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 9. 4. 2022
- 15prenájom hnuteľných vecíod 9. 4. 2022
- 16administratívne službyod 9. 4. 2022
- 17vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 9. 4. 2022
- 18prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 9. 4. 2022
- 19poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 9. 4. 2022
- 20výroba potravinárskych výrobkovod 9. 4. 2022
- 21výroba nápojovod 9. 4. 2022
- 22opracovanie drevenej hmoty a výroba komponentov z drevaod 9. 4. 2022
- 23výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 9. 4. 2022
- 24výroba a hutnícke spracovanie kovovod 9. 4. 2022
- 25odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení elektrickýchod 6. 9. 2016
- 26služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 6. 9. 2016
- 27projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 16. 3. 2012
- 28projektovanie, inštalovanie, opravy a revízie elektrickej požiarnej signalizácieod 16. 3. 2012
- 29opravy vyhradených technických zariadení elektrickýchod 16. 3. 2012
- 30výroba elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batériíod 16. 3. 2012
- 31montáž, oprava, servis a kontrola protipožiarnych výplní a uzáverov stavebných otvorovod 16. 3. 2012
- 32sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 16. 3. 2012
- 33činnnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 16. 3. 2012
- 34sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 16. 3. 2012
- 35montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických elektrických zariadeníod 20. 5. 2011
- 36uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 20. 5. 2011
- 37dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 20. 5. 2011
- 38kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi ( maloobchod ) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 20. 5. 2011
- 39nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 20. 5. 2011
- 40čistiace a upratovacie službyod 20. 5. 2011
- 41prípravné práce k realizácii stavbyod 20. 5. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46186972
- RÚZ ID
- 1102721
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 5. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat267 363 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 20. 5. 2011Zmena obchodného mena→ ELSPOL s.r.o.
- 20. 5. 2011Zmena sídlaM.Nešpora 4/1426, Holíč